Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek, hogy emiatt kirúgnak a...

Félek, hogy emiatt kirúgnak a munkahelyről?

Figyelt kérdés

Jött egy hirtelen lehetőség, irodai munka lenne, adminisztratív, iktatások, nyilvántartások készítése egy cégnél. Az a gond, hogy elvileg szükség van alapvető word, excel ismeretre. A Word-öt sokat használtam, viszont az Excelt nem ismerem, nem volt még rá szükségem.

Én igent mondtam, mert jól jönne a pénz, 2 gyerekünk van, és a régi munkahelyemre nem tudok visszamenni. Szerintetek mennyi esélyem van? Tényleg csak az alapokat tudom, de ilyen függvényekhez, képletekhez nem nagyon értek.


2013. aug. 31. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg ott, hogy mennyire kell érteni az Excel-hez, illetve, hogy milyen lehetőséged van kitanulni, ha nem elég a tudásod. Ha nem vagy termelékeny, produktív, akkor úgyis elbocsájtanak, illetve, valószínűleg fel sem vesznek. De remélem nem is gondoltad komolyan, hogy úgy dolgozol ott, hogy nem is tudod elvégezni a munkát.


Szerintem elképzelhető, hogy esetleg türelemmel tudnak lenni addig a pár hónapig, amíg megtanulod az Excelt. Menj el egy tanfolyamra. Azt amúgy is megéri, ha ilyen jellegű munkák érdekelnek.

2013. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Az Excel nem egy ördöngösség, én is a munkahelyemen találkoztam vele először, mégsem okozott problémát. Ha olyasmit kellett csinálni, amire nem jöttem rá magamtól, rákerestem a neten, vagy megkérdeztem internetes fórumokon. Mindig segítettek. A függvényeknek amúgy csak a neve ijesztő, valójában nagyon könnyűek. Ha például azt akarod, hogy az adott mezőben összeszorozza az előző két mezőben lévő számot, akkor beírod, hogy pl. =B1*C1 és már meg is van a képlet. Ráadásul nagyon kényelmes kis progi, mert csak az első sorba kell beírni, ha ezt egyetlen egérhúzással bemásolod az egész oszlopba, automatikusan átírja benne az adatokat az adott sorokra. Szóval az Exceltől tényleg ne félj, pláne ne adminisztratív szinten. Ott nagyrészt csak összeadások, meg egy-két szorzás kell majd, különösebb képletek nem.
2013. aug. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

A másodiknak nem biztos, hogy igaza van abban, ahogy csak a legegyszerűbb képletek kellhetnek egy ilyen munkához. Cég és feladatkör függő. A kérdező által felsorolt feladatokat látom el egy cégnél teljes munkaidős gyakornokként és nálunk elég erős Excel-ismeret kell (macro-kat azért nem kértek).


Ez azt jelenti, hogy napi szinten használok szűrést, FKERES, ÖSSZEFŰZ, AZONOS és HA függvényt, néha egymásba ágyazott függvényeket, SZUMHA-t, DARABHA-t, illetve csinálnom kell kimutatásokat (Pivot-tábla) és esetenként grafikonokat.


De ezeket én is a netről tanultam meg, gyakorlásnak meg jók a középszintű, majd az emelt szintű értettségi feladatsorok.

2013. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!