Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben...

Mit tennétek a helyemben ilyen főnökkel?

Figyelt kérdés
A főnököm elég kedves, és szimpatikus ember (-nek látszik). Ám mostanság kezd rendkívül visszataszítóan viselkedni. Egy gyárban vagyok kezdő gépmester. Egy új termékre való kalibrálásra kapok 20 percet, és ha tökéletesen sikerül, akkor is kukacoskodik, és mindenbe beleköt.Mániája hogy külsős "profit" hív, aki majd megoldja az akadályokat. Igazából ez az ember kijön egy vagyonért, okoskodik, de nem ért semmihez, és feleolyan jó terméket sem tud gyártani , és 3-4 órát kap a babrálásra. A cégünk tulajdonosa nagy reményeket táplál bennem, már előző munkahelyemen is voltak közös munkáink, melyeket sikeresen elvégeztem neki. Most viszont a sikereim már úgy jutnak el a fülébe, hogy ezt sem, azt sem tudom megcsinálni, kell hívni a külsős szakembert. Állandóan lejárat, csak hogy a haverjának csinálja a soksok órát. (ráadásul ha sikeresen megoldok valamit, azt is a külsős szakember számlájára írják, és ő aratja le a babérokat). Mit tennétek a helyemben? Félek hogyha bekavarok a főnöknek : 1.) nem is biztos hogy hinne nekem a tulaj, 2.) később én húznám a rövidebbet, pl. kiba__na velem ha szabira akarok menni.
2013. máj. 22. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vesd fel a főnöködnek mármint a tulajnak, hogy neked ez az érzésed. A saját pénztárcájának ő sem lehet ellensége.
2013. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót tudnék javasolni.

Írj fel pár esetet, amikor feleslegesen jött a külsős, és azt is, hogy mennyibe került ez alkalmanként, illetve összesen.

Biztosítsd a tulajt, hogy képes vagy elhárítani a hibákat, illetve elvégezni a munkát.

Külön hívd fel a figyelmét, hogy neked erre az engedélyezett idő 20 perc, míg a külsős sokszor több órás leállást is okoz, gondolom ez alatt a gépen nem folyik termelés, ami szintén bevételkiesést okoz.


A nyers, számszerű adatok meg fogják győzni a tulajt.

A főnököd meg nem kedves és szimpatikus, hanem egy kötsög, és valószínűleg a külsős szakival úgy egyeztek meg, hogy amit a szerelésért fizet a cég, abból a kedves főnök is kap, így neki is megéri őket hívni, ha kell, ha nem.

Ezt persze úgysem tudod bizonyítani, de már csak így mennek a dolgok...

2013. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hívd össze a tulajt és a főnököt egyszerre és kérdezd meg a TULAJ ELŐTT!! hogy mi a problémája veled. Ne a háta mögött menj a tulajhoz panaszkodni.
2013. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bérgyilkos,őt kell elintézni utána fizetek
2013. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, a 2. válaszoló tökéletesen megválaszolta a kérdést. Állj a sarkadra és ne hagyd magad, mert igencsak kóstolgat és azt látja, hogy következmények nélkül veled ezt meg lehet csinálni. Mondjuk én a helyedben lehet, hogy először a főnökkel ülnék le ezt megbeszélni, hogy tényleg ne legyen később kiszúrás, se az ne terjedjen el rólad, hogy te spicli vagy. Ha így nem megy, akkor kellene tovább lépni, de mindenképp tegyél valamit, mert ha szorul a hurok a főnök körül, akár még azt is kibulizhatja, hogy téged bocsássanak el, mert nem tudod ellátni a munkád.
2013. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!