Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnál segíteni? Egyetemen...

Tudnál segíteni? Egyetemen akarok tovább tanulni, levelezőn. Olyan szakirányt akarok, ami tényleg magas, lehet vele szépen keresni. Most ezt azért mondom, mert jelenleg is meg van a havi, nettó 600 legalább. 20F

Figyelt kérdés

Tudsz mondani olyan szakirányt, amivel valamelyest egyedül lehetek, és az emberekkel nem kell egyben legyek? Mindenhol lenéznek, butának tartanak. Ezért is akarok már legalább diplomát.. Családom: Csökkent képességének, butának tart. Szakmás osztályom: Ők is lenéztek, butának tartottak. Érettségi osztályom: Ők is, amit már durvábban kimutattak felém. Munkahely: Itt is így látják a helyzetet.


Ebbe már nagyon bele betegedtem. Úgy érzem, lenézésre lettem ítélve. Mindenhol.

Legyen az nálam sokkal butább, vagy jobb képességű ember is.


Igazából jól megoldom az életem, suli is lazán ment. Mégis ez történik velem mindenhol.



ma 00:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy már muszáj lenne kicsit túl szárnyalni a legtöbb embert. Én mindenhol lenézésre vagyok ítélve.


Most jöttem ki az iskola padból, amihez képest a munkám is jól megcsinálom. Ha csak hosszú hetem volt mondjuk pénteken. A legkisebb dolgot is, ha eltévesztem, egyből utalgatnak rá, mennyire nem vagyok intelligens. Ezt mindenhol megkaptam már.


Tovább akarok tőlük fejlődni. De úgy érzem, olyan magas végzettség kéne, amivel ki tudom zárni az embereket...

ma 00:13
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Informatika, programozás vagy szoftverfejlesztés:

Az informatikai területeken nagyon magas a kereslet a szakemberek iránt, és sok munka otthonról is végezhető. Ha szeretsz egyedül dolgozni, ez ideális lehet, mert számos munkakör magányosabb környezetben zajlik. Emellett a fizetések is nagyon vonzóak ezen a területen, különösen, ha speciális tudásra teszel szert (pl. mesterséges intelligencia, adatbiztonság).


2. Adatbányászat és adatvédelem:

Az adatbányászat és az adatvédelem egyre nagyobb teret nyer a digitális világban. Itt is főként elemző munkáról van szó, ahol minimális emberi kapcsolat szükséges. Ez a terület magas keresettel jár, és nagyfokú szakértelmet igényel.


3. Pénzügy, befektetések, elemzői munkák:

A pénzügyi szektorban is vannak olyan munkakörök, ahol az elemzés és az önálló munka kerül előtérbe. Ha érdekelnek a számok, pénzügyi folyamatok és a gazdasági elemzés, akkor ezen a területen is magas kereseti lehetőségeket találhatsz, miközben önállóan dolgozhatsz.


4. Grafikai tervezés, 3D modellezés, animáció:

Ha kreatívabb típus vagy, a grafikai tervezés, animáció és 3D modellezés is egy magányosabb munkakör lehet. Ezek a területek is jól fizetnek, és sok esetben projektszerűen, távolról végezhetőek.


5. Könyvelés vagy könyvvizsgálat:

Ha szeretsz rendszerekkel és számokkal dolgozni, a könyvelés is egy önállóbb irány lehet. Ez a terület is jól fizet, különösen akkor, ha adótanácsadóként vagy könyvvizsgálóként dolgozol.


6. Szabadúszó írás, fordítás, szerkesztés:

Ha van nyelvi érzéked, a fordítás, szövegírás vagy szerkesztés is egy lehetőség. Itt különösen igaz, hogy otthonról végezhető, és nincs szükség állandó kapcsolatba lépni másokkal.


Ezek mellett fontos, hogy az egyetem nem csak a diploma miatt hasznos, hanem azért is, mert új környezetbe kerülhetsz, ahol mások már érettebben és tiszteletteljesebben állhatnak hozzád.

ma 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt én már nem tudom elhinni. Nagyon sok ez nekem. Hogy eddig bárhol voltam, mindig le voltam nézve, butának tartva. Mindig, csak engem. Ezeket sajnos sosem tudom elfelejteni, mindig megmaradnak..
ma 00:47
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

"mert számos munkakör magányosabb környezetben zajlik"

Azért mert otthonról lehet dolgozni, még nem egyedüli munkáról van szó. Az IT területén a legtöbb dolog csapatmunkáról szól és elég sokat kell másokkal beszélgetni.

A munkaidőm kb. 20%-a már most is meeting-ekből áll és az csak növekedni fog, ahogy az ember fejlődik.

ma 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!