Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy általános sulis próbanapon...

Egy általános sulis próbanapon az udvaron, hogy bizonyítsa az ember, hogy jól bánik a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Mármint, már több évet dolgoztam iskolában, de ott csak felügyeltük a gyerekeket és csak szükség esetén avatkoztunk be. Hagytuk játszani őket. De abból, hogy árgus szemekkel bámulom a játékot nem tudom, hogy mit tudnak levonni, ezért kicsit zavarban vagyok.

szept. 14. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Pedagógusnak nincs próbanap.
szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk ha nem fecsegsz végig, mit sem törődve a gyerekekkel ahogy általában a tanárok szokták, hanem néha oda is pillantasz rájuk, néha hozzájuk szólsz, főleg ha hülyeséget csinálnak, az jó pont lehet.
szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Milyen próbanap? Ez egy nemlétező fogalom. Milyen munkakör? Mi a feladat?
szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most lehetőleg olyan válaszoljon aki dolgozott már ilyen intézményben. Köszi!
szept. 14. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem kell semmi különöset csinálnod. Pillants rá néha a gyerekre, ha látod, hogy gond van, avatkozz közbe, legyél kedves és segítőkész a gyerkőcökkel - vagyis jó esetben légy olyan, amilyen szoktál.
szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
szept. 14. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan mi a nehézség abban, hogy ha már felteszel egy kérdést, amire választ vársz, akkor mondjuk megírod, hogy miről van szó? A kioktatásunkra odavetett mondatod időráfordításával a fele már meg is lett volna.
szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, valakinek mégis sikerült értelmezni. Akinek a leírás és kérdés alapján nem érthető a helyzet, az nem ad releváns választ. Nincs ezen mit megsértődni. Én se megyek oda autó motorokról szóló kérdéshez trollkodni.

Frusztrált emberek rosszindulata nem tud foglalkoztatni.

szept. 14. 22:42
 9/10 SZTANN ***** válasza:

Próbanap nem létezik. Semmiféle iskolai munkakörben. Frusztrációd neked van, hogy titkolózol, miközben egy nemlétező dologról vársz választ. Szedd össze magad!

De ha már mégis felmerült ez a kérdés, akkor:

Az udvaron játszó gyerekekkel lehet együtt játszani, bele lehet szólni a játékba (hogyan lehetne tökéletesebben pl.), vagy lehet új játékot kezdeményezni. Idegenként ez csak úgy lehetséges, ha van ott valami iskolai szakember, aki bemutat a gyerekeknek, és elmondja, minek vagy ott. Erre a gyerekek nyilván megállnak, felfogják.

Ha ez megvolt, akkor érdemes ismerkedős társasjátékot bedobni, labdadobálós kérdezéses, stb.

Alapesetben azt is mondhatod, hogy folytassák csak, amit eddig csináltak ... (nem biztos, hogy folytatják), és akkor itt-ott közbeszólsz, segítesz, részt veszel.

szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az egyetlen értelmes válasz adójának, a 21.21-esnek köszönöm!

A többiek sajnos nem voltak relevánsak.

További válaszokat nem várok tőlük, különösen nem privátban, mert úgyis tiltom őket.

Egy ilyen kérdés ne váltson már ki ilyen indulatokat.

El kell fogadni, nem dolgoztatok még az életetekben közoktatásban és lövésetek nincs róla.

Én meg gyárban nem. Ügy megoldva. Vicces is lenne, ha a gyári munkás kérdésnél meg én kezdeném el osztani az észt, hogy mi van és mi nincs. :D

szept. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!