Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol jobb dolgozni eladóként?...

Hol jobb dolgozni eladóként? Drogériában, ruhaboltban, vagy élelmiszerboltban?

Figyelt kérdés
Gondolom drogériában, és ruhaboltban, de kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is. Most tanulok eladónak.
jún. 21. 21:54
 1/4 Rakott karfiol ***** válasza:
100%
Ruha.
jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bútoráruházak a nyerők, de ha ezek közül kell választani, akkor ruha.

A drogériákban és élelmiszerüzletekben sokkal több árufajtával kell foglalkozni, ismerni különböző tulajdonságaikat.

jún. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisebb vagy közepes ruhaboltban szerintem, egy H&M félébe nem mennék, ahol egész nap hajtás van. De még fiatalon dolgoztam a Duna Plázában egy kevésbé forgalmas boltban, hárman voltunk általában bent, ott elvoltunk. Nem kellett pörögni egész nap, de azért nem unatkoztunk, pont annyi semmittevős időnk volt, ami még jól esett, kicsit ácsorogni, beszélgetni, stb.

(Most már semmilyen boltban nem dolgoznék, de akkor jó volt.)

jún. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Drogériában dolgoztam, oda nem mennék vissza még egyszer. Az kőkemény megterhelő fizikai munka. Egész nap árupakolás, 20-30 kilós dobozok emelgetése, mozgatása reggeltől estig. Nonstop folyamatosan jött az áru. Napi 8-12 raklapnyi, pedig pici volt a bolt alapterülete. Mire kapkodva befejeztük a 12 raklapnyi cucc kipakolását, délutánra hoztak újabb 10 raklappal vagy másnap kora reggel. A lányok 95%-a izületi fájdalmakra, derékfájásra, hátfájásra, gerincfájdalmakra, csípőfájdalmakra panaszkodott a 20-as - 30-as éveik ellenére az egész napos hajolgatástól, guggolástól, felállástól, cipekedéstől. Folyamatosan fájt mindenünk. Nagyon megterhelő tud lenni.

Élelmiszerboltban ugyanez, ha árufeltöltést is kell végezni. Úgyhogy marad a ruhabolt. Élelmiszert és drogéria termékeket gyakran vásárolnak az emberek, napi szinten, ilyen boltokban a munka jelentős részét a folyamatos árufeltöltés, utánpótlás teszi ki, ami nagyon nagy fizikai megterheléssel jár. Ha megint a kereskedelemben dolgoznék, olyan boltot választanék, ami nem teszi tönkre a gerincet és az izületeket pár év alatt. Egyik csaj ismerősöm Cardo matrac (ágybetét) szalonban dolgozott. Halál lazán el volt egész nap. Néha beesett egy-egy vevő, aztán egy-két vevő után meg volt ugyanaz a havi bevétele a boltnak, mint nekünk reggeltől-estig tartó kapkodással, megállás nélküli melóval. Szóval inkább valami ilyesmit választanék. Ruhaboltot, bútorboltot, matrac boltot vagy ilyesmit. Ami nem az egésznapos cipekedésről szól.

jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!