Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hozzátok is jöttek már vendégm...

Hozzátok is jöttek már vendégmunkások?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozom, már fél éve folyamatosan jönnek a vendégmunkások. De ezen a héten rengeteg bejött. Közben, meg a munkatarsaimnak mondanak fel, arra hívatkozva hogy nincs munka mert kevés az anyag. Már rengeteg embert elküldtek, mikozben a vendég munkásokat meg hozzák tucat számra. Nem szeretném elveszíteni a munkahelyemen, mert ahol élek szinte semmi más nincs. Hova fordulhatok?
jún. 21. 08:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8: mint ahogy sok magyar sem beszéli se az adott ország nyelvét, se az angolt, aki külföldön szerencsét próbál.
jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%

Egy cegnek a legnagyobb kiadása a dolgozók bére. Azok a bevandorlok meg olcsobban dolgoznak, plusz sokszor tamogatas is jar a cégnek miattuk.

Elhiszem hogy zavar a helyzet, de az ugye megvan hogy a magyarok kozul is sokan épp más orszagban csinaljak ugyanezt?

jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Már egy jó ideje vannak, kb egy két éve. Filippinok, kirgizek és ukránok. Mondjuk ukránok már évek óta, a háború előtt is. Nálunk is csak kevés tud angolul.
jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Elhiszem hogy zavar a helyzet, de az ugye megvan hogy a magyarok kozul is sokan épp más orszagban csinaljak ugyanezt?"


És a kérdező helyzetét ez miben befolyásolja bármilyen irányba?

jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Amíg Tatabányán laktunk, 2020 környékén iszonyú sok ukrán érkezett a városba, velük kezdték el feltölteni a gyárakat. Aztán jöttek a koreaiak, azok kicsit szimpatikusabbak, mert az ukránokhoz képest jóval visszafogottabbak.


Nekem olyan munkaköröm van, amit egy vendégmunkás nem tud betölteni (IT cégnél dolgozom) tehát ettől nem kell félnem, de abszolút megértem a kérdezőt, nagyon kiszolgáltatott helyzet ez így.


A faluban, ahol élünk Közép-Magyarországon, van több gyár is, de itt csak magyarok dolgoznak. Él három indiai a faluban, de ők csak itt laknak. Szerencsére ők is csendesek, fel sem tűnik, hogy itt vannak.

jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

12

Támogatás valóban jár, viszont ők 100-200ft/óra többet is kapnak.

jún. 21. 13:21
 17/22 A kérdező kommentje:

14

Persze, hogy megvan. De én nem szeretem volna külföldre menni soha, itthon van az életem.

Hogy miben befolyásolja?

Láttom, ahogy kirugdossák a kollégáimat, arra hívatkozva hogy nincs munka. Majd egy hét és jön vagy 10 külföldi valamelyik céggel.

Miközben, mint írtam erre nem könnyű munkát találni.

És talán én is félek mert, nem szeretném ha kirugnának.

jún. 21. 13:24
 18/22 A kérdező kommentje:

13

Amikor,nálunk Ukránok voltak, állandóan verekedtek meg ittak. A nők is.

De elmentek már Német és Lengyelországba.

jún. 21. 13:26
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
#18 Tatabányán is ugyanezt csinálják az ukránok. Isznak, verekednek. A szomszéd lakást az egyik gyár vette ki a munkásoknak és minden este balhé volt náluk. Ugyanez megy Oroszlányon. Ahol laknak, onnan menekülnek a magyarok.
jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, legalábbis a mi csapatunkban szerencsére kulturáltak és kedvesek az ukránok. A többiekről nem tudok nyilatkozni. A filippinok meg.. Változó. A férfiak többsége elég fura. Volt nálunk is kettő, sokszor például kamu táppénzre mentek, közben nyilvánosan töltötték fel a kirándulós képeket. 😄

Ki is lettek rúgva. Mondjuk azért előtte szó nélkül léptek le...

jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!