Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem volt bejelentett munkàm...

Nem volt bejelentett munkàm most viszont bekerülhetek egy korrekt munkahelyre? Felvesznek így valyon?

Figyelt kérdés
Utànna néznek az eddigi munkatapasztalataimnak vagy letudjàk kérdezni a jogviszonyaimat? Szükségem van erre a munkàra viszont félek ,hogy emiatt nem vennének fel vagy jobb ha nem is hívom vissza.
jún. 4. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Munkahely válogatja, van ahol a HR felveszi a kapcsolatot az előző helyekkel, van ahol elég csak a CV.
jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Semmit ne írj le előttük, mert akkor lehet nem vesznek fel:)


Hívd őket szépen vissza, viselkedj rendesen és akkor felvesznek szerintem.

jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Van egy munkahely ahova kb minden retardált gyökeret felvesznek ha két keze két lába meg van, meg nincs valami nagyon komoly stiklije.


Na ismerősöm olyan cv-t adott be oda amin látszik hogy 5 éve nincs folyamatos munkaviszonya. Egyből repült szerintem a kukába a jelentkezése, mert úgy kapott nemleges választ, hogy betelt a pozíció, hogy interjúra sem hívták be. (úgy hogy belsősként tudom hogy voltak akkor is nyitott pozíciók)

jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Összeszerelésről van szó....1 műszakban.
jún. 4. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szükségük van az emberre, akkor talán felvehetnek, de ha van miből válogatniuk, akkor az első között téged fognak kirostálni.
jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem kell utánanézzenek, vagy lekérdezzenek semmit. Belépéskor le kell adni a munkaügyi kiskönyvedet, abban benne van minden bejelentett jogviszony. Ebben nem lehet sumákolni egy normális munkahelyen. Persze lehet hazudni az interjún de ha megnézik a könyvedet hamar lebuksz és az elég ciki lehet.
jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Belépéskor le kell adni a munkaügyi kiskönyvedet, abban benne van minden bejelentett jogviszony."


Mikor ilyen építőiparból meg vendéglátásból szürkefoglalkoztatásból jövő emberek jönnek ilyen Mt.-t betartó helyekre, csak néznek az első napon a személyzeti ügyintézésen. Azt sem tudják mi az a TB kiskönyv.

jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7# Igen, azt gondolom. Biztos rengeteg ilyen ember van. Sajnos.. én soha életemben be sem tettem a lábam olyan mh-re ahol feketén ment minden. Max olyan kompromisszumom volt néha, hogy nem az egész fizuval jelent be de ez is csak rövidebb ideig volt, 90%-ban minden helyemen tisztán be voltam jelentve. Ennek kéne az alapnak lennie!
jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#3-as, az, hogy hirdetnek akár betanított munkát, befut 10-100-1000 jelentkezés és hirdetnek, hirdetnek tovább, hónapokig, évekig... az teljesen bevett gyakorlat egyes cégeknél, tehát nem hiszem, hogy a CV-n múlik.


Kérdező, szerintem mindenki tudja Magyarországon, hogy létezik fekete foglalkoztatás. Ha nekem munkaerő kell, akkor nem az előző jogviszonyok milyensége lesz a lényeges, hanem hogy hogyan dolgozik az illető. Hivatalos adatbázisban nem tudnak semmit ellenőrizni rólad, legfeljebb megkeresik az előző munkáltatót, de ezt sem hiszem, hogy gyakori. (Előbb nézik meg a Facebook profilodat!)


Tehát a lényeg, ugyanúgy beleírod az önéletrajzodba a fekete munkát. Majd amikor lesz a papírozás, a rózsaszín kiskönyvből kiderülhet, hogy nem voltál bejelentve. (Mondjuk, mondhatod, hogy napi bejelentésen voltál, az nem kerül bele.) Ebből legfeljebb azt hihetik, hogy hazudtál (mert nincs nyoma az alkalmazásodnak), de normális esetben ekkor már túl vagy a felvételi elbeszélgetésen és akár egy próbanapon is, tehát nem ez lesz a lényeg.


Egy szó, mint száz, ha dolgozni akarsz, és nem vagy egy suttyó, akkor ne kattogj ezen.

jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!