Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún is létezik...

Állásinterjún is létezik olyan, hogy feketelista, tehát hogy annál a cégnél, vagy abban a pozícióban nincs esélye, és ki kerül fel?

Figyelt kérdés

máj. 31. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Létezhet feketelista, de aki rajta van, az el se jut az interjúra.
máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Van feketelista, multiknál is, kkv-nál is, de ezt a HR gondozza, ha interjút kapsz, akkor valószínű nem ez volt a gond.
máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudomásod van ilyen listáról, akkor mehet is a bejelentés a GVH-hoz.
jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Interjú után is van feketelista?
jún. 1. 00:22
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Persze..Például van ahová börtönviselt,priuszos embert nem vesznek föl.
jún. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
A kérdező nem hiszem, hogy a börtönviseltségre gondolt... Sajnos szimpátia alapján is simán kiszelektálnak valakit, ez nem hiszem, hogy legális, mégis tapasztaltam, hogy megcsinálják rengeteg cégnél. Valahol szó szerint meg is mondták nekem, hogy "itt mindenki szeret mindenkit", ezzel arra utaltak, hogy engem nem vesznek fel, mert nem szeretnének..
jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, tehát ha nem voltam szimpi az előző állásinterjún, és újra jelentkezek, akkor élből elutasítanak?
jún. 1. 18:41
 8/10 anonim ***** válasza:

6


-Ide csak a szép emberek kellenek.Hogy mindenki gyönyörködhessen a látványban.

jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Nincs feketelista, ezzel csak hülyítik az embereket, hogy méginkább szolgalelkű módon viselkedjenek és mindent tűrjenek el az interjúkon, utazzanak 300 km-t feleslegesen, mert "ciki lemondani, felkerülsz a feketelistára" és egyebek.


Most is olyan helyen dolgozom (nagy multi szellemi pozíciója), aminek egy másik telephelyéről már kirúgtak pár éve, mert néha random nem mentem be dolgozni. Ott is felkerültem a "feketelistára".


Olyan is volt nemrég, hogy online interjúból kiléptem a francba szó nélkül, aztán a telefont sem vettem fel nekik, mikor hívogattak miatta, mert nem tetszett a stílusuk. Ugyanattól a cégtől 2 hét múlva kerestek Linkedinen, hogy szeretnének interjúra hívni, mert tetszik nekik a profilom. Na ennyit erről...

jún. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztem bizonyos helyeken létezhet feketelista, még akkor is, ha azt nem nézzük feketelistának, hogy azokat be sem hívják, akik az álláshirdetésben megadott elvárások közül a ténylegesen alap elvárásokat nem teljesítik (pl. angol munkavégzési nyelvű multihoz azt, akinek nincs angol nyelvvizsgája és / vagy bizonyított aktív angol nyelvtudása, vagy feddhetetlen erkölcsi bizonyítványt nem ugorják meg).


Sztem olyan simán lehet, hogy:

- állásinterjún vállalhatatlanul viselkedtél

- vki, akivel együtt fogsz majd dolgozni, ismer és nem kedvel / nem akar veled dolgozni stb.


Ja, és persze, nyilván, olyan helyeken nem nagyon van ilyen feketelista, ahol amúgy is lasszóval kell fogni azokat, akiknek megvan a képesítése vagy speciális nyelvtudása

jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!