Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretnék január első hetén...

Szeretnék január első hetén itthon maradni, ehhez három napra lenne szükségem, de csak úgy tudnám kivenni, hogyha táppénzre mennék. Jogosan érzem kellemetlenül magam, hogy vajon mit gondolnak majd?

Figyelt kérdés

2023. dec. 31. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorlatilag táppénzcsalás, szóval jogos a rossz érzés, amúgy meg rohadt sokan csinálják, szóval nagyon ne kattogj rajta, ha ennyire otthon akarsz maradni és a melóban nem lesz gond belőle. Szörnyen meg lehet fázni szilveszter este. Bent bulizol a jó meleg házban, iszod a hideg italokat, éjfélkor kimész tűzijátékot nézni, de nem öltözöl fel rendesen és hopp máris kész a megfázás.
2023. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Vegyél ki szabadságot, vagy beszéld meg a főnőköddel, hogy le tudd csúsztatni, ezt a 3 napot. Január 6-ág úgy sem fog még a fű sem nőni. De táppénzcsalást ne csinálj.
2023. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még van időd megbetegedni, ha nem akarsz ellőni 3 nap szabit kapásból, megértem.
2023. dec. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyenek helyett vesznek fel aztán filippinókat.
2023. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
most voltam kettő hetet otthon nulla betegséggel, szabim már nem volt, de kellett az idő, hát kiírattam magam. nem kell ezt túlragozni.
2023. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
76%

„Az ilyenek helyett vesznek fel aztán filippinókat.“


ha hozol nekem filippínót, aki a hatályos HAZAI jogszabályokat ismerve mérlegképes könyvelői melómat ellátja HOZD! Na? hozod?

2023. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha idegileg kimerülsz már az is ok a táppénzre. Erre mindig lehet hivatkozni, mert az emberek nagy része totál ki van merülve idegileg(Én biztosan). Ugye, hogy már nem is táppénzcsalás?

Amúgy meg a táppénzcsalás probléma helyett inkább foglalkozzunk azzal, hogy a politikusaink mennyit csalnak, lopnak napi szinten. :)

2023. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már betegség akkor vasárnap este belázasodsz & péntek délutánra leszel jól kombóval érdemes 5-10 munkanapot elbliccelni.


A szabadság kivétellel az a baj, hogy a főnöknek van lehetősége nemet mondani rá. Meg ha jól tudom valami 15-30 nappal korábban le kell jelenteni.


"Jogos" a kellemetlenség érzeted, ez a pszichológiai terror is egyféle manipuláció, és mindig mindenhol az a legvagányabb dolgozó, aki minél kevesebb szabadságra megy és minél több túlórát csinál a cégbe.


Mérlegelj, hogy mennyit kaptál a cégtől illetve, hogy ott tervezel e megöregedni.

2023. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szolovjov ***** válasza:
76%
Táppénz és kész. A magyar munkajogfosztott munkavállalónak év közben is ez maradt az egyetlen fegyvere. Én idén is kb. 30 napot leszek táppénzen. Plusz mellé a szabik és isteni, kipihent vagyok. Utána úgyis lehet nyomni heti 48-60 órában.
jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Tavaly jól jött a közigazgatási szünet az ünnepek után, az a plusz egy hét jót tett nekem, hogy kisimultabban, frissebben vághassak bele a munkába. Most is erre lenne szükségem, mert az idegileg kimerülés nálam is jelen van. Amúgy meg az egyik kolléganőm is kiíratta magát táppénzre (pedig volt szabadsága), amikor otthon kellett maradnia egyéb okokból.


Két dolog még:


1. Nem innen szeretnék nyugdíjba menni.

2. Tényleg nem értem, hogy ezen miért problémázom. A saját bőrömön tanultam meg, hogy az ember "egyedül" van a munkahelyén, és akármennyire is precízen teszi a dolgát, ha nem jó a fekvése, akkor a magasabb fizetés iránti kérelme elutasításra kerül, hogy ..."hát tudod, a költségvetés...".


Szóval megteszem, magamért.

jan. 1. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!