Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nárcisztikus?

Szerintetek nárcisztikus?

Figyelt kérdés

Huszonéves férfi. Egyetemet végzett méghozzá orvosit. Átlagos külső ellenére elérte hogy mindenki imádja. Aranyos pasi de...

Egyszerre kedvelem és utálom, olyan a kisugárzása.

Nagyon tudja hogy kell használni az embereket maga körül.

Nehezen viseli ha nem úgy van valami ahogy ő elképzeli.

Tud bunkó lenni, és azt érzem nem is izgatja hogy megbánt bárkit is. Utána megint előveszi azt a stílust ami miatt imádják.

Tagad, de előfordul hogy nem mond igazat de csak apró dolgokban. Pl azt mondja örül vminek de amugy nem.

Úgyérzem ő is utál és kedvel egyszerre.

Nem szereti ha kimutatom mit érzek.

Amikor kettesben vagyunk más mint mikor többen hallanak minket. Utálom hogy feszegeti a határaim direktben.

De közben jó oldala is van. Nem tudom ez nárcisznak számit-e?


2023. szept. 27. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem lesz valaki egyértelműen nárci, viszont a leírtak szépen ráillenek egy nárci jellemére.

A helyedben óvatos lennék vele (és próbálnék puhatolózni, pl. hogy mi lett az előző kapcsolataival, mert az is nagyon árulkodó tud lenni...).

2023. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez így leírva kb minden második emberre érvényes. Most akkor mindenki nárcisztikus? Ugyan má
2023. szept. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nárcizmusnak vannak kritériumai, rá kell keresni szépen, és sorban venni menyi igaz belőle. Az már azért ad támpontot. De ilyen leírás alapján max annyi hogy nem lehet kizárni.
2023. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kollégám. Isten őrizz, nem mond semmit az exeiről, most van csaja évek óta.

Nekem csak ez a bajom vele amiket felsoroltam. Tehát nem nárci teljesen de vannak tünetei ha jól értem.

2023. szept. 28. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

a narcikra jellemzo, hogy nem turik az ellentmondast, mindenki mas hulye, csak ok a kiralyak, nagyhanguak, fennhangon hirdetik, hogy mekkora aszok, ugyanakkor nagyon jol raallnak a masik ember hullamaira es kifurkeszik a vagyaikat, tudjak adni azt, amire vagyik a masik, hogy magukhoz lancoljak, ezert erzed azt, hogy mindenki kedveli a tarsasagodbol.


a leirtak alapjan valszeg az, de nem feltetlenul a sulyos fajtabol.

sajnos sokaknal (pl nalam is) akik olyan pozicioban vannak vagy olyan hatterrel rendelkeznek, ami megkoveteli a magabiztossagot es emberekkel dolgozol lehet egy ilyesmi jellegu kulso lenyomat.

ez inkabb egeszseges (vagy azon picit tuli) onbizalom, sajnos ma divatos rasutni a narcisztikus jelzot.


en vezeto poziciban dolgozok/dolgoztam, napi szinten rengeteg dontest kellett meghozzak, nem volt opcio, hogy hezitalok, ezmiatt rengeteg tudasra es gyakorlatra is szert tettem, ami a kornyezetemben alloknak furcsa, kb nagykepunek belyegeznek, holott csak siman magabiztos vagyok a dolgaimat illetoen.

ketelu dolog, maganyos ut.

2023. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!