Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz alatt bemehetek ügyet...

Táppénz alatt bemehetek ügyet intézni a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Épp új szerződést kellene aláírnom, de megbetegedtem.

A szerződés aláírására időpontom van, azon változtatni elég körülményes lenne. Járóbetegként bemehetek aláírni?



2023. júl. 30. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Felhívod a főnöködet és megkérdezed.
2023. júl. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Válasza: Nem tudom
2023. júl. 30. 06:41
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Elvileg bemehetsz. Engem a gyerekem születése utáni apáknak járó szabadságomról rángatott be a főnök, hogy az adóigazolást átvegyem...


Arra viszont Te tudod a kérdést, hogy olyan problémával vagy-e otthon, ami azt alapból megakadályozza, hogy bemenj a munkahelyedre.

2023. júl. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Bemenni bemehetsz, de arra készülj fel, hogy utána te leszel minden pletyka célpontja, hogy huu mégsem voltál olyan beteg.
2023. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
A HR-t (személyzetit) hívd fel és mondd meg, hogy mi a bajod. Ha valami jó kis fertőző nyavalya, akkor ők lesznek az elsők, akik új időpontot adnak.
2023. júl. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Attol fugg milyen tappenzen vagy. Ha pl varandos vagy es az utolso hetekben es azt toltod tappenzen, akkor menj. Ha kerdezi valaki hogy vagy mondd mekkora makod van, mert penteken voltal a dokidnal es azt mondta minden ok, bejohetsz ma ennyit kibir a szervezeted. Ha kemos vagy akkor menj.

Ha torott a labad de mar jarogipszed van es elvileg nemsoka mehetnel dolgozni akkor bevallalhatod.

Viszint minden mas esetben nagyon vigyazz mert ha jop.nezel ki be tudsz menni a munkahelyre szerzodest alairni, akkor soha az eletben senki nem mossa le rolad hogy logos vagy. (Sajnos ilyen a magyar mentalitas.)

2023. júl. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Nekem volt olyan, hogy szabadság előtt lettem beteg. Az utolsó napon délután a papírt leadtam a munkahelyemen, hogy legyen igazolva a hiányzásom, aztán másnap utaztunk el, mert már jóval előre megszervezésre került. A munkahelyen meg mindenért magyarázkodni kell, ha rendesen dolgozik az ember rengeteg jelzővel megdobálják. Arra jutottam, hogy innentől máshogy járok el én is.
2023. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!