Kezdő társadalombiztosítás és bérügyintézőként milyen esélyek vannak a munkaerőpiacon?
Sziasztok!
Nemrégen kezdtem el egy társadalombiztosítás és bérügyintéző szakember képzést,ahol sikeres vizsga után tanúsítványt fogok kapni. A "bemeneti feltételek" más lehetőséget nem adtak,mivel egyenlőre nincs ezzel kapcsolatban semmilyen képesítésem. Jelenleg egy építőipari cégnél dolgozom elvileg adminisztrátorként,de gyakorlatilag kereskedelmi ügyinézőként is... A céges ügyeket intézem,az ügyfelekkel tartom a kapcsolatot, megrendeléseket veszek fel,és a könyvelésre is előkészítem az anyagot. Mivel egy pici rálátást az évek alatt szereztem, mindenképpen szeretnék tényleges tudást és szakképesítést is ezzel kapcsolatban,így belevágtam. Alapvetően tetszik a tananyag,érdekel,a későbbiekben opció lehet,hogy szeretnék komolyabban foglalkozni a szakmával. Viszont nem tudom,egy kicsit elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban,hogy ez a tanúsítvány kevés lesz,és nem fogok tudni elhelyezkedni,másrészt ugye a bemeneti feltételek miatt nem tudtam másikfajta oktatásba belekezdeni.
Ilyen esetben milyen további képzésre tudok beíratkozni,és milyen esélyekkel indulok a munkaerőpiacon?
Köszönöm a válaszokat.
Igen,ezt kellene tenni. De egy kicsit ördögi körnek érzem,mert a képesítő képzésre való jelentkezésnél szükséges legalább 3 év munkaügyön szerzett tapasztalat,vagy gazdasági,pénzügyi területen már megszerzett bizonyos típusú képesítés.
Tapasztalat nélkül nehezen veszik fel a munkavállalót,viszont a további tanulmányokhoz kellene az erről szóló igazolás. :)
"... akkor nem mész vele semmire. Az oktatási intézménytől kapott tanúsítvány semmit nem ér"
Ez részbe igaz, részbe nem. Az új típusú képzési rendszerbe az állami képesítést adó képzést bementi feltételbe meg szigorították, amit részbe jogosnak tartok. Az előző okj képzési rendszerbe aa tb- bérügyintéző érettségivel megkezdhető volt. Kb boldog boldogtalan végezte, mindenféle 0 tényleges számviteli adóügyi mögöttes tartalom nélkül. Én személy szerint meg nem tartom nagyra azért, hogy egy bérszájfejtő programból valaki csak megtanulja a járulékbevallást kb két kattintással ki imprtálni, közbe meg ténylegesen kb semmit nem tud róla, hogy a valós tartalmába mi miért ott van azon az oldalon, soron, mert gondolom tövéről hegyére meg nem nézi át úgyse, előképzettsége meg nem volt hozzá, mondjuk ahol pénzügyi számviteli ügyintézőin meg az elektronikus bevallás órákon már megtanulta volna hogy ténylegesen import nélkül nulláról hogy kell megcsinálni, mit miért és hova kell bele írni, hiszen a program ki imortálta kész. És ha olyan kis céghez meg helyre kerül ahol meg nincs bér program, akkor meg les meg nyafizik hogy nem tudja? Na ebből a szempontból például igenis jó hogy előképzettséghez kötötték.
A másik részből pedig saját rész: Nekem pénzügyi ügyintéző és számviteli ügyintéző részszakképesítéseim vannak, mivel a munkaügyi központ így támogatta annak idején két rész képzésbe. És itt buktam is a történetet. Hiába ugyanazt tanultam, a tudásom mint előkêpzettség meg lenne, de mivel nem egy papír, hanem kettő külön (ugyanazokkal a modulokkal mint a teljes pénzügyi számviteli egybe), már szakmai előképzettségnek se az új munkaerőgazdálkodási és tb-be, se a mérlegképesbe nem beszámítható előképzettségbe. Így énis maradtam a tanúsítványos bérügyi képzésbe, mert úgy gondoltam, hogy a tudásom meg a szakmai ismereteim bővítettem volna ezzel a munkaügyi bérszámfejtési területtel is, és érdekelt régóta már. Nekem viszont ha látják hogy előképzettségem meg azért úgy szakmailag van hozzá, talán mégis figyelembe veszik mint igazolható tudást, mondjuk egy olyannal szembe aki mondjuk egy sima érettségivel kezdte el. Szerintem pont ez a bérügyviteli meg munkaügyi vonal az, ahova már csak bérügyi képzettséggel nehéz elhelyezkedni, jobban elvárják hogy mellé a pénzügyi könyvelési teljes gazdasági vonalhoz értsen
Szia! A sulit végül megcsináltam, időközben megszületett a kisfiam,így nem is kerestem most munkát ezen a területen. :)
Egyébként nagyon nehéz volt a tanfolyam is,és a vizsgák is. :/
Rengeteget kellett tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!