Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanárok, pedagógusok, ki...

Kései Sirató kérdése:

Tanárok, pedagógusok, ki nyújtja be a felmondását, ha hatályba lép az új törvény?

Figyelt kérdés
A tanárok megalázása, az oktatás sárba tiprása lehet az egyetlen cél. Aki távozik, milyen területre megy?

#oktatás #"tanári pálya elhagyása" #"tanárok ellehetetlenítése"
2023. ápr. 6. 11:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
Szrtájkolni fogunk.
2023. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Én szorítok nektek, mert 2 gyermekem van és az egyiket már át kellett íratnom egy másik iskolába, mert az előző iskolájában a tanárai 90 %-a felmondott. Tesi tanár ült be matek órára és semmit sem tudott nekik tanítani. A magyar tanár, aki nem mondott fel, ő meg nem akart tanítani, azt mondta, hogy ne is várjuk tőle ilyen országban.


Szóval hajrá!


Ugyanakkor elképzelhető, hogy a politikai vezetőket nem érdekli majd a sztrájk, és az sem, ha egyetlen iskolában sem marad egyetlen tanár sem.

2023. ápr. 6. 11:47
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Aldiba megyünk többen is.


A nyugdíj előtt álló kollégák még valahogy kibírják az utolsó évet.

2023. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
#2 A politikai vezetők lezüllesztik az oktatást 0 szintre.
2023. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%
Mi a baj ezzel az új törvénnyel?
2023. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
#5 [link]
2023. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

A státusztörvény a szakemberhiány kezelése helyett még az eddiginél is jobban kizsákmányolja a pedagógusokat. A napi maximum munkaidő 8-ról 12-re, a heti 32-ről 48 órára nőne.


A státusztörvény elveszi a nevelőtestület szakmai szabadságát, a fontos döntéseket átadja a tankerületeknek. Az iskolák, óvodák ezentúl nem dönthetnek önállóan a saját működési rendjükről, pedagógiai programjukról, de még az éves munkatervükről sem.


A státusztörvény megtiltja, hogy a pedagógusok bármilyen formában kritikusan szólaljanak fel a közoktatás állapotával kapcsolatban, legyen ez akár egy tüntetés, interjú vagy blogbejegyzés. Fegyelmi eljárás is indulhat tanárok ellen, akiket ennek eredményeképp kirúghatnak, vagy büntetésből akár fél éven át 20%-kal csökkenthetik a fizetésüket.


A státusztörvényben a bérsávok olyan szélesek, hogy ez megengedi, hogy a munkáltató szubjektív megítélése alapján, akár 600 ezer forintos fizetésbeli különbség legyen a munkavállalók között. Az alsó határt úgy határozza meg, hogy az nem biztosít béremelést.


A státusztörvény a diákokat is bünteti, ha az intézmény pedagógusai sztrájkolnak. A fenntartó méltatlan, nevelő-oktató munkára alkalmatlan helyre is áttelepítheti a gyerekeket, ha az iskolában, óvodában elhúzódó sztrájkfolyamat van.


A státusztörvény szerint a pedagógus magatartása technikai eszközökkel ellenőrizhető. Megfigyelhetnek kamerával, és saját számítógépedet, telefonodat is átvizsgálhatják. (Ezzel beleláthatnak a tanulók és családjaik életébe is.)


A státusztörvény röghöz köt. A lemondási idő az eddigi 2 hónapról 6 hónapra nő. Tehát még fél éven át azon a munkahelyen kell dolgoznod, ahol már jelezted, hogy nem szeretnél.


A státusztörvény alapján a szabadságok száma 46-ról 35 napra csökkenhet, mert a szabadsága alatt 15 munkanapra bármire (akár pakolásra, takarításra is) berendelhető a pedagógus.


A státusztörvény szerint a tanév hossza legalább 180 tanítási nap lenne. A miniszter jogosult a tanévet július 15-ig meghosszabbítani. Ez súlyosan sérti a tanulók és a szülők érdekeit is!


A státusztörvény tovább rontja a régóta pályán lévők anyagi megbecsülését. A nyugdíjba vonulók mostantól negyedannyi "sétálóidőt" kapnak, így a korábbi 4 havi helyett 1 havi fizetésre lesznek jogosultak. A jubileumi jutalmak számításánál pedig a ledolgozott évek számából levonják a gyesen, gyeden, táppénzen és azonos területen, de más munkakörben töltött éveket.



A státusztörvény megnehezíti a szakszervezetek munkáját. A reprezentativitási küszöböt a teljes foglalkoztatotti kör 10%-ához kötnék. Enélkül nem kell sem országos, sem fenntartói szinten egyeztetni a szakszervezetekkel. A munkaidő-kedvezményt is ehhez kötik.

2023. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
8%
Köszi 7-es, hogy kifejtetted. Szerintem nem hozták volna ezt a törvényt, ha a pedagógusok nem vitték volna túlzásba a sztrájkolást.
2023. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
#8-as, ha nem lesz pedagógus, az szerinted jó lesz? Látom, te ezt az új törvényt is indokoltnak tartod.
2023. ápr. 6. 13:49
 10/27 anonim ***** válasza:
5%
De most annyira rákaptak a tanárok a sztrájkolásra, hogy már hobbi szinten nyomják. Érthető ennek a törvénynek a létrehozása.
2023. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!