Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem tudok megtanulni...

Ha nem tudok megtanulni gépeket kezelni, akkor bennem a hiba?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozom, több helyre is be akartak tanítani gépeket kezelni, felügyelni. Voltak elég komoly gépek is köztük. Patron csere, fólia csere és befűzés, grafika beállítás, gép atállítás és társaik. Ha nem tudtam ezeket megtanulni, akkor én vagyok hülye, vagy a feladat túl komplikált? Mármint tény hogy nagyon bizonytalan és felénk ember vagyok, probléma megoldó képességem amúgy nem rossz, de munkahelyen dolgozni kell, nem érsz rá arra hogy áhh majd megcsinálom agyalok rajta.. Ott pluszban ott a nyomás is az emberek rád várnak és tőled várják a megoldást akkor, figyel a főnök stb. Én még elég fiatal is vagyok hozzáteszem. De érdekes ez, mert az élet különböző részein van eszem, de valahogy ha ilyen komolyabb dolgot kell megtanulni, akkor lefagyok, bizonytalan leszek.. Valahogy úgy érzem hogy nekem ez túl összetett. Mégis, sokan dolgoznak a cégnél olyanok akiknek nincsen semmi gépszerelő vagy gépbeállító végzettségük, mégis megtudják ezeket a dolgokat csinálni, gépeket beállítani, atállítani, kisebb hiba elhárítások. Én meg olyan hülyén érzem magam hogy megmaradok nyers munkaerőnek, de összetett feladatokat nem tudok (vagy talán nem is akarok) megtanulni, én bepánikolok, túlbonyolítom a dolgokat. Ebből következik az hogy akkor nem vagyok ilyen munkára alkalmas. De az érdekelne engem hogy vajon tényleg ostoba vagyok-e, vagy csak valami másról van szó. Megjegyzem, nincsen semmilyen tapasztalatom gépekhez, sem végzettség. Ha csak az itthoni számítógépezés nem számít annak..

2022. júl. 11. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"én bepánikolok, túlbonyolítom a dolgokat" ez, ez a probléma
2022. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem is a gép a hibás, hogy nem tudod megtanulni a kezelését.. persze lehet, hogy aki betanít egy balhere.. de ez is csak kifogás.
2022. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából leírtad magad, hogy mi a gond. Túlságosan félsz mások reakcióitól, nem tudsz koncentrálni, nyugodt maradni, mert rettegsz mit fognak szólni.


Még nem vagy elég tapasztalt ahhoz, hogy megértsd, egyrészt valójában senkit nem érdekel mit csinálsz, másrészt ..vára tenni kell rá mit szólnak hozzá. Várniuk kell? Várjanak, igazából ez a soron lévőknek egy hatalmas áldás, hisz pihenhetnek kicsit, ezért általában örülnek ha leállás/probléma van. Az 1-2 óránkénti 5 perces szünet nem ér semmit.


Nyilván géptől is függ, de egy tapasztalatlan zöldfülűt nem fognak bonyolult helyre küldeni. Odahívhatsz kollégát is, hogy az elején csináljátok meg együtt, megmutatja neked többször is akár.


Nem kell f-sni sem a kollégáktól, sem a cégtől. Sajnos nem nevelik bele a mai gyerekekbe, hogy nem szabad eltűrni hogy elnyomjanak, kihasználjanak.

2022. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha elég fiatal vagy, akkor jobban jársz ha alkalmazkodsz. Csináld addig, amíg bele nem jössz.

Amúgy hol dolgozol? Mert én is szívesen dolgoznék ott ahol ilyen szintű gépeket kell kezelni.

2022. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!