Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a veszteségből nem tanul...

Ha a veszteségből nem tanul az ember, a győzelem miért szegődik mindig a főnökség felé?

Figyelt kérdés
Általában, akkor tudunk értékelni bármit is, ha a negatív szituációkból is tudunk tanulni. Az én cégemnél, pénzügyileg nagyon sokat fejlődünk, meg ez is a cél a későbbiekben. Az embereken, emellett minden más területen takarékoskodik a cég, de a humán területtel hatalmas problémák vannak, hiszen az emberek zöme azt mondja, hogy a munkája mellett, nem azt kapja a munkáltatótól, amit ő elvárásként támaszt felé.Akkor jó egy üzlet, ha mindenki elégedett. A pénz biztosítja a sikert, de mivel minden más terület másodlagos, az emberek jelentős része menekülne a számára kellemetlen szituációkból, mivel akkor boldog mindenki, ha az akarata is érvényesül, ami a munkahelyen nem fog jellemző lenni. Tehát, azt kell mondani, hogy a profit tartja össze a céget. Ha csak a győzelemből tanul az ember, akkor mi készteti rá az embereket, hogy újra nyerjenek, újra sikeresnek érezzék magukat, ha a vezetők a pénzügyi lehetőségek árán viszik előre a céget?
2022. máj. 19. 06:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit a saját boldogsága érdekli elsősorban. Téged sem az érdekel, hogy a munkáltatónak minél nagyobb profitja legyen, hanem az, hogy minél nagyobb legyen a fizetésed. A munkáltatót meg a nyereség érdekli. És minél minél nagyobb a bérköltség, annál kisebb a nyereség.

Nyilván ez munkától is függ. Ha száz másik ember is ugrik a helyedre, ez van.

2022. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cégnél a profit a lényeg. Nagyon kevés munkáltató foglalkozik a dolgozók egyéb problémáival, mert az nekik elpazarolt idő, veszteség, stb.. Amíg van, akit fel tud venni a "nyavalygók" helyett, addig nem lesz változás. Akiknek nem tetszik, el lehet menni - ez a szlogen és ezt kimondva, kimondatlanul alkalmazzák. Nem hinném, hogy mostanában változás lesz. A legtöbb cég modern rabszolgatartó!
2022. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja. A skandináv államokban sem úgy alakult ki a jóléti kapitalizmus, hogy hú de gazdagok voltak, hanem hogy agyba-főbe sztrájkoltak, és tulajdonosnál mindent kiharcoltak maguknak. Később meg rájöttek a tulajdonosok, hogy jobb emberszámba venni a dolgozókat, és kölcsönösség alakult ki. Ebből a tudatosságból pedig a politikai elvárások felé is jutott.


Nos, nálunk semmilyen tudatosság nincs a társadalom részéről, csak nyavalygás, apátia, így virágzik az elnyomás.

2022. máj. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs ellensúly, nincsenek hatékony jogvédők, szakszervezetek, akik függetlenek a munkáltatótól, kiállnak a dolgozó mellett, addig változás nem lesz. Sajnos nálunk nincs hagyománya a szakszervezeteknek és a politika tett is arról, hogy a meglévőket is szétverje.
2022. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen... régen még volt valami szakszervezet, de kb. abban merült ki, hogy a nőnapon a nőknek virágot adtak, erre kérték a fizetés egy százalékát. Érdemben nem sokat tettek, komoly bérharcot nem érzékeltem, sztrájk egyszer sem volt. Igaz, ha a cég szakszervezete a munkavállalók 2%-át teszi ki, akkor kb. nevetségesen is hangzik a sztrájkfenyegetésük.
2022. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!