Mennyit keres egy wolt,netpincér(foodpanda) futár hónaponként? 16/F
Ez nagyon változó, döntően jármű, rutin és szorgalom függvénye. Egy robogós akár a dupláját is megkeresheti egy bringás bevételének.
Biciklis futárnak lenni nem olyan jó biznisz, mint ahogy sokan képzelik. Napi 6-8 órában végezve nagyjából az átlagfizetésnek megfelelő keresetet biztosít, meg lehet belőle élni, viszont sok kényelmetlenséggel járó és fárasztó munka. Egyébként pont nyáron lehet vele a legkevésbé jól keresni (a "sok az eszkimó, kevés a fóka" esete).
(Ugye, tudod, hogy 16 évesen nem lehetsz futár?)
#6-hoz kiegészítésül annyit, hogy Budapesten egy biciklis futár óránként átlagosan kb. 2500 Ft-ot keres (ez bruttóként értendő).
Sokan túlbecsülik a kereseti lehetőséget és a saját teherbírásukat is, merthogy nem olyan könnyű napi 40-60 km-t tekerni.
Azzal is számolni kell, hogy egy főfoglalkozású futár a társas élet terén kompromisszumokra kényszerül. Például, mert épp olyankor (péntek-szombat este) lehet legjobban keresni, amikor a haverok söröznek. S ha a barátod/barátnőd rendes nappali állásban dolgozik, akkor mire ő hazajön a munkából, te már indulsz is dolgozni, így az este nagy részét külön töltitek.
Ha csak 40-60 km lenne :D Volt az 80 is.
Covid miatt választottam ezt a munkát egy pár hónapra, hogy kihúzzam anyagilag két munkahely közt. Korábban sosem bicikliztem a fővárosban, de jogsim van, régebben autóm is volt, biciklizni tudok, szóval gondoltam, nem lesz akkora probléma, és tényleg nem volt. Egyáltalán nem akkora parasztok az autósok, mint ahogy azt híresztelik. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy kifejezetten odafigyeltek rám. Apró balesetem háromszor volt: egyszer én voltam figyelmetlen, és nem néztem szét rendesen, egyszer a viharos szél lökött ki a bicikliútról az autósforgalomba a rakparton, illetve egyszer egy furgon nem vett észre, és kanyarodásnál rámhúzta a kormányt. Egyiknél se sérültem komolyabban, és az autókban sem esett kár.
Nekem covid alatt két óriási problémám volt: hol fogok pisilni, és hol fogok tampont cserélni. Nyilván, mióta újranyitottak az éttermek, és lehet használni a mosdóikat, ez megoldódott a többi futár számára (nem futárkodok már). Ja, az első hullámban a megrendelők rendszeresen felvásárolták a cigimet, mivel háromkor zártak a dohányboltok... Szégyen, vagy sem, ezzel feketéztem kicsit, egy idő után már 5-6 dobozzal vettem a cigit, mert tudtam, hogy a nagyját úgyis elpasszolom jobb áron, mint amennyiért vásároltam.
Az első pár hétben egyébként nem fogsz sokat keresni, nekem óránként max. három cím volt a centerben, de inkább kettő. Később rájössz majd, hol érdemes keringeni, ahol pörögnek a címek, melyik útvonal a legjobb egy biciklisnek, stb.
Én kifejezetten szerettem a Buda2-es zónát (Moszkva tér és hegyvidék), meg Újbudát, mert ebédidőben jókat jattoltak, és jó érzés süvíteni lefelé a lejtőkön. Persze először fel is kell tekerni, és kb. a tüdődet kiköpöd egy Batthyányi tér-Pálvölgyi barlang távon, ég minden izmod, mire felérsz, és még vár rád utána 6-8 óra további tekerés hegyre fel, de cserébe hegyről le meg gurulhatsz. És itt térnék ki a fizikai részre: első hetekben én a komplett jattom elköltöttem kajára. Elképesztő mennyiségeket ettem meg, a korábbi 1700-2000 kcal-ból álló étrendem helyett nagyjából 3500 kcalt gyűrtem le naponta. A biciklin ettem a füstöltsonkás-szalonnás-vajas-sajtos szendvicset, naponta vagy ötöt. És még így is fogytam. Ötletem sincs, hány kalóriát égethettem el egy nap alatt.
Ne a kedvenc bicikliddel kezdj bele. Én hű társammal, Színesfémmel mentem, és havonta cserélnem kellett a fékpofákat, sérült a festése is, amit én csináltam saját kezűleg, és extra kényes vagyok rá, meg a gumikat is cserélnem kellett, elhasználódtak, és az első kerékben lett egy nyolcas. A lámpáim kétszer lopták el, a biciklim csak egyszer - a futár közösség azonnal segített, nekem is írtak, és a rendőrségnek is szólt valaki, mikor megpróbálták eladni nekik.
Ja, a futár közösség: köszönünk egymásnak az úton, mint a buszsofőrök. Munka után meg lehet chillelni az Oktogonnál, vagy a Deákon, lényegtelen, hogy zöld, kék, vagy piros (most már rózsaszín) vagy. Van egy facebook csoportjuk is, és, bár van köztük okosabb, meg kevésbé okos, jóindulatú, meg kekeckedő, alapjaiban szerintem egy összetartó közösség.
Hogy a kérdésre is válaszoljak: az egymillió az egy kihívás, amit a legjobb futárok megpróbálnak teljesíteni. Én 300-400 000 forintot tudtam összeszedni, de általában napi 9-13 órát voltam kinn, ebből lejön a KATA, a kerékpárod javítgatása, meg az az eszméletlen mennyiségű kaja, amit megeszel. Ha lesérülsz, baleset ér, megbetegedsz, nincs táppénz. És ha munkamániára van hajlamod, mint nekem, egy idő után elkezdesz úgy gondolkozni, mikor megengedsz magadnak egy szabadnapot, hogy "hm, ma is megkereshettem volna 20-30 ezer forintot". Mert kb ennyit keresel naponta, átlagban.
#9 Köszönjük a részletes, értékes infóval teli beszámolót.
Kívülállók kedvéért írom, a Woltnál csak Pesten lehet tekerni, aki feltétlenül Budán akar bringázni, a FoodPandánál teheti.
Nem hiszem, hogy normál biciklivel összehozható az egymillió. Ehhez 3000 Ft/órás átlagos bevételt teljesítve havi 25 napot kellene dolgozni, napi 14 órában. Nonszensz.
Egyébként a sokszázezres biciklis keresetekről szóló legendák a covid lezárások idején terjedtek el, de az nyilván egy másik világ volt, több rendeléssel, több jattal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!