Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fel akarok mondani, akkor...

Ha fel akarok mondani, akkor a munkáltató dacból csinálhatja azt, hogy engem megelőzve rúg ki engem hamarabb?

Figyelt kérdés

Képzeljük el azt a szituációt, amikor egy 1 éve dolgozó még kezdő szakmai tudású munkavállaló úgy dönt, hogy inkább szeretne közeljövőben váltani és bejelenti ezt a főnökének. Viszont a főnöke berág rá és ezért megelőzi a munkavállalót és csak azért is ő mond fel neki (ami nyilván a dolgozót drasztikusan hátrányosan érinti mintha ő mondana fel).

Ha indokot kellene találni rá, akkor simán találhatna a főnök mivel a dolgozó szakmailag közel sincs magabiztos szinten, hogy ne lehessen belékötni.

Mennyire jellemző ez és hogy lehetne kivédeni?


Legdurvább esetben ugye az is előfordulhatna, hogy a dolgozó azonnali hatállyal fel akar mondani (munkahelyi konfliktus stb) és már a HR ajtaján kopogtatna, de a főnöknek nyilván nagyobb befolyása van és simán meglépheti a munkavállalót, hogy inkább soron kívül kidobja a szűrét példát statuálva.


Elmondható, hogy a munkavállalónak semmi mozgástere nincs felmondás esetén és csak a főnöke korrektségében bízhat?



2022. febr. 20. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulsag? Akkor kell szolni a fonoknek, mikor epp keszulsz atnyujtani a felmondasi levelet.
2022. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem mondod meg senkinek, hogy fel akarsz mondani, amíg nincs meg az új helyen a szerződésed. Utána HR-nek mehet a papír, majd a főnöködnek szóban elmondod, ha végeztél.
2022. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlaggódod. Ha fel akarsz mondani, akkor mondj fel. Közös megegyezést akarnak majd valószínűleg így is, úgy is, mert az később nem támadható munkaügyi bíróságon. Én már léptem ki pár helyről, mindíg a közös megegyezést eröltették.


Keresel új munkahelyet, ha felvesznek itt beadod a felmondást, oszt jónapot. Két hónap múlva csak rossz emlék lesz.

2022. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Aki olyan hülye, hogy felmondást közöl a főnökkel úgy, hogy nemhogy új munkahely nincs még kilátásban, de még a felmondása konkrét időpontját sem döntötte el (Tehát azt közli, hogy vakamikor a jövőben majd felmond.), az meg is érdemli, hogy kicsesszenek vele, és megalázzák.

Az más tészta, ha határozott idejű szerződéssel dolgozik, és mondjuk már 3-4 hónappal a vége előtt közli, hogy majd nem akar hosszabbítást, mert akkor mégis csak van még ideje.

2022. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

vakamikor=valamikor


Ja meg az is más tészta, hogyha határozatlan idejű szerződéssel már annyi ideje dolgozik ott, hogy ha elküldik, végkielégítést kell fizetniük neki. Mert akkor valószínűleg inkább megvárják, hogy ő lépjen ki.

2022. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“ főnöke berág rá és ezért megelőzi a munkavállalót és csak azért is ő mond fel neki (ami nyilván a dolgozót drasztikusan hátrányosan érinti mintha ő mondana fel).”

Ha neked mondanak fel jobban jarsz, fele ido alol kotelesek felmondani, plusz vegkielegites is jarhat.

Ha meg még nem akartal felmondani, csak ijesztegettel vele, akkor elszurtad, h*lye voltal.


“dolgozó azonnali hatállyal fel akar mondani (munkahelyi konfliktus stb)”

Az azonnali felmondasnak sziguro szabalyai vannak, ilyen, hogy “konfliktusom van” meg veletlenul sem szerepel kozte, ez nek az ovoda.

2022. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
SD
2022. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi hátrányod nem lesz, ha téged rúgnak ki; ráadásul a cégnek indokolnia is kell ami támadható. Azonnalival meg csak nagyon extrém esetben rúgnak ki bárkit.

Persze nyilván függ a cégtől, valami vidéki kkvnak lehet valami forrófejű pukkancs vezetője; de multiknál ez nem jellemző, ott egy sima felmondásnál is egy hétig értekeznek az ügyvédekkel.

2022. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A cég igényétől függ ez.

ahol én vagyok ott is ez van.

bejelentettem, hogy a magán életemmel nem össze egyeztethető a 2 műszak mivel kisgyerekem van.

ezért kérvényeztem az 1 műszakba áthelyezésem, amit elutasítottak.

Így jelenleg teljesen nyíltan álláskereső vagyok, a cégnek is megmondtam, hogy a gyerekem nekem mindennél fontosabb, úgyhogy lépek amint megvan az új meló.

Viszont mivel a legjobb munkaerő is vagyok ezért kussolnak és eszük ágában sincsen kirúgni mert nincsen helyettem más.

2022. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csinálhatja, csak meg kell indokolnia. Am jobban jársz, ha ő mond fel neked. Természetesen rendes felmondásról beszélünk, és nem rendkívüliről. MOndjuk az a munkáltatónak még bajosabb tud lenni. Szóval fogadd el, ha ez történik, neked ez a jobb.
2022. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!