Munkafelvételkor hogy lehet látni előre, hogy milyen emberekkel fogok együtt dolgozni?
Vagy hogy kell kérni az interjún, hogy lássam a területet, ahol a munka zajlik?
Mert általában azt látom elsőre, amit utána többet sosem látok.
Minél normálisabb végzettséged van, annál jobbak a körülmények(munkatársakat illetően)
1 használhatatlan, piacképtelen szakmával, és 1-2okj-val senki sem fog tudni diplomások közé beülni, ahol nincs cigány, trágár beszéd, kulturálatlanság, egymás életébe turkálás.
Volt ilyen ismerősöm aki mindig menekült pár hónap után valahonnan, én nem is csodálkoztam.
Van ahol a második körben bevisznek a leendő munkatársakhoz, megmutatják a helyet. Volt, hogy én kértem ilyet, és nem zárkóztak el. Szerintem is fontos, mert az életünk nagy részét töltjük el a munkahelyen.
Más kérdés, hogy egy ötperces "pofavizit" nem sokat mond el a leendő munkatársakról, tehát sokmindent nem tudsz leszűrni belőle. De azért valamire jó.
Nekem pl. volt már így negatív megérzésem és sajnos bejött.
Az a helyzet, hogy biztosra sajnos sosem tudhatod előre.
Mikor bemész megfigyeled a környezetet és az embereket: jó kedvűek vagy csendben vannak, sztesszesek, a munkakörnyezet milyen, fektetnek e hangsúlyt h jó közeg legyen, kicsi szép sálat irodák vagy open office, stb stb.
De tényleg csak menet közben derül ki, a gyakorlatban milyenek a közvetlen kollégák és főnököd.
Én többszörösen körbekérdezem a szamomra fontos dolgokat, így azért volt már 1-2x, hogy kibukott olyan ami számomra bukó volt náluk... de zöldfülűkent nem tudtam miket és hogyan kell kérdezni, ahogy azt sem mit jelentenek a bújtatott válaszok.
És meg így is beleszaladtam tavaly egy rossz helybe. -itt nem is a csapat és a főnök, hanem a munkakörülményekkel volt gond.. annyira ráfokusztam az emberi tényezőkre (ami rendben is volt), hogy más fontos tényezőre nem kérdeztem rá.
Most már kb 20-30 perc abból áll az interjúkon, hogy én kérdezgetem őket. 😅😂 Nyugi eddig jó néven vették, láttak h érdekel azért kérdezek ennyit, de én mar tapasztalt szakemberként megyek ha megyek, szóval nem kiszolgáltatott pályakezdő vagyok, mint régen.
Felírod azt a pár dolgot, ami neked fontos. És ezekhez kapcsolódóan nem csak egy, hanem többféle kérdést teszel fel nekik, körüljárod.
én nem kertelek, megkérdezek mindent, ami érdekel.
Régen nem ezt tettem, és azt sem tudtam h szineznek meg kummantanak, még tapasztalatlan voltam.
Példa: megkérdezték h nem baj-e, hogy “nem esik ki munka végén a toll a kezemből”. Na most értelmes ember itt arra gondol, hogy nem allok fel 17-kor és ha be kell fejeznem vmit akkor mondjuk 20-30 perceken nem múlik semmi, és befejezem. Na ebből a valóságban az volt h minden napos túlóra, este 7-8-9-ig... Ezt azért így nem közölték.. 😅 ráadásul 1 óra alatt értem haza is..
Azóta erre is mindig PONTOSAN rakerdezek: munkaidő, túlóra, pontos feladatok és feladatkör, elvárások. Mindenre konkrétan amennyire csak lehet. Ugyanígy a csapat, légkör. Van-e mentoralas vagy hogy néz ki a beilleszkedés?
Sajnos kérdezni is csak tapasztalat után lehet jól.. És még így sem tudod előre 100%-ra, hogy miylen lesz a hely, mert még így is lehet más nem várt tényező, ami xar hellyé teszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!