Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségi nélküli dolgozók!...

Érettségi nélküli dolgozók! Elégedettek vagytok az életetekkel (munkátokkal, főleg aki a szakmájában helyezkedett el)?

Figyelt kérdés

Már van egy szakmám, arra gondoltam, azt fogom csinálni. Szeretnek az ottani helyen, nem kell hozzá érettségi, számomra ideális munka lenne, és ha kapok érte 160-'80 ezret, elégedett leszek. Elköltözni nem tervezek, ketten élünk benne, az én nevemen van, és télen konvektor használat mellett + kutyák kajája, kb 80 ezerbe fáj, egymagam pedig nem vagyok nagyevő. Amíg apukám él, addig többet tudok spórolni, elég lenne havi 40-50 ezret leadnom.


Szóval ez így mind szép és jól hangzik, csak az bizonytalanít el, hogy nyakra-faxra azt hallgatni a csapból is, hogy érettségi nélkül nagy nulla vagy, de már tudtommal ugyanez igaz, ha nem vagy diplomás. Nem tartom magam hülyének, olvasok, hobbiból írok, tanulok mindenfélét, szeretném fejleszteni magam. Nem érezném magam többnek, hogy kötelezően meg kell tanulni rahedli évszámot, amit utána el is felejthetsz, a kutya se kérdez rá, de előtte tanulj órákat. Amennyiben szükséges, persze, megteszem, de így nem akarom.


Szeretném tudni, akinek nincs érettségije, mi a helyzet vele, főleg aki ott helyezkedett el, ahol úgy gondolta, menni szeretne dolgozni. Megbántad, nem bántad? Ismerős esetleg?


2021. nov. 23. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Van érettségim, de amiket csinálok ahhoz nem kell érettségi. Biztonsági őr vagyok, maga a munka nem rossz, de nagyon szívós, piszok hely, és nagyon sok olyan dolgot csinálok, amihez semmi közöm, társaság is tanulatlan vadbarmokból áll, akik fúrjàk egymást, és mindennek elhordjàk egymást.

Burkoló vagyok még, azt imádom.

Ezek mellett csinálom a technikusit. Nem akarok örökké őr lenni, szóval hamarosan főállásban akarom az építőipart. Jó pénz, és imádom.

2021. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az boldogul erettsegi nélkül aki egyébként ügyes, gyors. Két fiút ismerek a jég hátán is megelnenek. Az egyik targoncazik. Jól keres vele. De soforkent is dolgozhatna. Elsőre letette a jogsit. A másik sokáig nem dolgozott. O 8 alt. van. A klasszikus fizikai munka nem jött be neki. Aztán talált olyan helyet ahol a gyorsaság számít. Nem kell folyamatosan melózni. Viszont ha reagálni kell egy helyzetre akkor azt gyorsan. Róla tudom hogy elégedett. Hamarosan megnosul, 25 éves. Csak "sima" két tanus esküvő lesz, aztán mennek haza.
2021. nov. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Raktarban dolgozom, 290-et keresek, sajat lakasomban elek, az anyagi resszel elegedett vagyok jelenleg es a munkahelyen is jol elvagyok, de alapvetoen vallalkozast szeretnenk csinalni, ami folyamat alatt van.

Ebben a formaban nem hianyzik, hogy legyen valamilyen szakmam, diplomam, neha gondolkodom rajta, hogy kenyelmes lenne valami HR vagy hasonlo pozicio, de igazabol maga az alkalmazotti let nem jon be, szoval mindegy lenne egy ido utan az is, ha irodaba kene bejarnom masok szabalyai szerint dolgozni. A rendszert szeretem, de inkabb azt, amit magamnak alakitok ki.

2021. nov. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!