Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire élhető a család ha a...

Mennyire élhető a család ha a családfő Nemzetközi elismert kamionsofőr?

Figyelt kérdés

Asszonyok és gyerekeik, netán szomszédok ti mennyire látjátok át ezt a hivatást és fizetést?


Megbecsülitek e vagy nem?



2021. nov. 18. 17:14
 1/10 A kérdező kommentje:
nah?
2021. nov. 18. 18:38
 2/10 anonim ***** válasza:
Nos?
2021. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hmm?
2021. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Oszt mit kell átlátni? Tekergeti a kormányt egész nap, sokat kap érte, de a belefektetett munkához és a körülményekhez képest keveset...

Mondom mindezt úgy hogy én is kamionsofőrnek készülök, a C, a GKI, Páv már megvan, egy E kategória és az, hogy betöltsem a 21-et kell még🤷‍♂️

2021. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

ezt kb az emberek (beleértve a kamionosokat is) 99%-a nem fogja fel, vagy csak nem akarja elfogadni, hogy ez egy VAGY-VAGY dolog/szakma. Vagy élsz egy normális szociális életet otthon a 8 órás munkáddal, vagy egy vándorcirkuszos vagy. Nincs átfedés a kettő között, mert aki napi hazajárós de kamiont vezet az sokkal inkább pizza futár mint kamionos.


Habár azt se nevezném nagyon kamionosnak, mint pl amit a németek csinálnak, hogy ugyan hétfőtől-péntekig végig a kamionban alszanak stb... de ilyen pár száz kilóméteres köröket járnak csak ugyan oda országon belül, vagy amit a hollandok csinálnak hogy kikötőből kikötőbe.


Ahogy a #4-es is mondja, nem fizikailag megterhelő ez a szakma, lelkileg. Mármint ha úgy éled meg, hogy elmegy melletted az élet. Én úgy gondolok az egészre, hogy ugyan 7 éve csinálom, de olyan életet éltem már a 7 évem alatt mint sokan mások egy egész élet alatt nem. És már vagy 10+ cégnél dolgoztam, mert mindig kell a változatosság. Vagy azért mert meguntam hogy mindig ugyan arra járnak, akkor elmentem másikhoz aki másfele jár, vagy épp kipróbáltam milyen a konténerezés, milyen egy önkihordóssal dolgozni, szóval sose arra mentem hogy elkényelmesedjek :D És így tök fun az egész... most épp német cégnél dolgozok, de lehet legközelebb elmegyek a svájcihoz, vagy svédhez, vagy finnhez, vagy a franc tudja, annyi minden van még amit nem csináltam. Most élet az, hogy minden nap egy mókuskerék, és minden nap felkelsz reggel 7 kor, bemész 8 ra az irodába, lenyomod a 8 órás kis unalmas melót és hazamész az asszonyhoz, hogy együtt nézéttek a tévét?

2021. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Hoki a kamionba, idő után K*rva, teljes szellemi nihilbe.
2022. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5# Mit sikerült elérned ezzel a szakmával?
2022. jan. 29. 18:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 ez megint olyan dolog, hogy mindig azt az élethelyzetet tudod átlátni, amiben épp benne vagy. Már arra sem emlékszem nagyon, milyen is volt a kamionozás előtti életem, az iskolai évekre is csak nyomokban emlékszem de hogy konkrétan milyen volt az életem akkor, arra már nem. Talán annyi emlékem van a kamionozás előtti évekből hogy annyira akartam kamionozni hogy éjjel a főút mellett ücsörögtem a kocsiban és csak néztem a kamionokat ha épp arra jött egy, de azon kívül hogy ott megy egy nagy dög kb fingom sem volt mi az isten is van a háttérben (a kismillió dolog a rakodástól kezdve az úttervezésig meg blablabla...).


Most ha szétnézek azt látom, hogy tartalék pénzem nem olyan sok van, mert visszaforgattam a saját jólétembe, meg a munkámba. 130 ezres gps, hogy hatékonyan tudjak dolgozni, rengeteg szerszám ami lehet 1 évben csak 1x kell de akkor életet ment, van egy viszonylag új és szuper autóm amivel élvezet kijárni németbe dolgozni, meg csomó olyan ami már nem a munkához kapcsolódik de mindig eszembe jut ha használom, pl légkondi 200k, iphone 13 350k, tv, xbox, blablablabla... nincs családom úgy hogy minden pénzt magamra költhettem, és qrva jó életem van, míg a többi iskolás társam vagy elhelyezkedett magyarországon, esetleg a kisvárosomon belül, szóval nem kell utazgatnia (már akinek baj), meg fülkében laknia meg tud tervezni családot stb... deee igencsak küzd az életben, vagy kiment ugyan úgy külföldre melózni. Van olyan is, aki hozzám hasonlóan az álmai után ment, és pl mozdony vezető lett, mert ő azt szerette volna, a legnagyobb tiszteletem az ilyeneknek.


És ami a legfontosabb, élvezem minden napot, nem úgy hogy fülig ér a szám állandóan, de abszolút nem érzem azt hogy megint egy újabb nap a mókuskerékben, vagy hogy "a francba már megint dolgozni kell menni" és nézem az órát mikor telik le a munka idő... Egy szó mint száz, fogalmam sincs, hogy nekem van-e ilyen különlegesen jó életem (egy átlagember mércén), vagy másoknak is, mivel nincs nagyon barátom meg ilyesmi akivel állandóan tudnék pletykálni, de én mindig is jobban szerettem az antiszociális életet :P

2022. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

8-as: ezt még kb egy évig fogod érezni, ami olyan k.va gyorsan eltelik, hogy észre sem veszed.

És azon agyalsz majd, hogy telt el két-három év úgy, hogy semmi nem történt veled. Valóban úgy érzed, hogy nem dolgozol, csak mész ide-oda. De belül ott lesz, hogy elb.szod az időd, az életed erre. És nem jutsz sehova, nem történik veled semmi!

2022. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 6 év telt el az óta öreg... És a mai napig szeretem. Nekem ez nem idő elbaszás, mert engem qrvára nem érdekel senki az ég világon, nem érdekelnek az emberek, nincsenek barátaim direkt, mert csak idegesítettek, nőm sincsen mert nincs kedvem más hülyeségeit hallgatni meg alkalmazkodni másokhoz. Miért más talán nem baxa el az életét? Bent kuksolsz egy irodában 8 órán át, himi-humi fizetésért, csak azért, hogy utána hazamehess arra a pár órára hogy bedőlj a tv elém, húha, ez aztán nem tingli tangli :DDD


Mondjuk én soha nem ugyan azt csináltam, mindig új dolgot próbáltam ki, kezdtem waberersnél a "nagy" európázást, tök jó volt, de már untam hogy a végére állandóan angolba kellett járni, elmentem konténerezni, egy full új szakma szinte, aztán hűtőztem, megint teljesen más világ, most épp önkihordóssal dolgozok, ami megint egy teljesen más világ, mert teljesen más a munka jellege, másfajta helyekre járok. És közel sincs vége, ott van a rengeteg ország még ahova el lehet jutni kamionozni, amerika a széles útjaival, csőrös kamionjaival és több ezer km-es fuvarokkal országon belül, kanada ahol lehet a befagyott tavon kamionozni és nem kis pénzért, norvégia ami talán a legkeményebb hely ha kamionozásról van szó, stbstbstb....


De én már az ilyen nyomorék idióta böszme kamionos suttyókat még a figyelmemmel sem szoktam jutalmazni, mondja el a kis okosságait aztán úgy is kiszelektálja a fejem 5 perc után mert qrvára nem érdekel, én ezt csinálom, ezt szeretem, a többiek meg úgy baxxák el az életüket ahogy akarják, ha nem tetszik mi a büdös francért csinálja a nyomorékja, ja hogy mert mást nem tud? Boccs, ez már nem az én gondom :)

2022. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!