Kereset kiegészítést kézművességgel hogyan csináljam?
Nagyon jó gyöngy ékszereket tudnék csinálni és online eladni őket, de van pár dolog, ami nem világos.
Olvastam (a Vatera tájékoztatójában), hogy 600 000 ft-ig nincs adókötelezettség, viszont külön kitértek az üzletszerű gazdasági tevékenységre. Ezt a fogalmat nem részletezték, csak annyit tudtam meg, hogy a rendszeresség a kulcs.
Azt nem tudom, mi számít rendszerességnek és ezáltal üzletszerű tevékenységnek. Fontos lenne, mert ha ebbe a katekóriába esem, akkor egyéni vállalkozó kell hogy legyek.
További problémák: Nem szeretnék egyéni vállalkozó lenni, mert nem művelném túl intenzíven a gyöngyfűzést. Havi két-három komolyabb munkadarabbal gondolgodom, ami nekem maximum 15 000 ft-t jelentene. Ha ebből még adóznom kéne, az már nem érné meg.
Emellett nem is lehetnék egyéni vállalkozó, mert a mostani munkaszerződésem kiköti, hogy nem lehet más állásom ez mellett.
Összefoglalva:
Kell a plusz jövedelem, bármily kevés. Értek a gyöngy ékszerek készítéséhez, de nem lehetek egyéni vállalkozó. Mit tegyek?
Volt egy barátnőm, aki hűtőmágneseket csinált hobbibol. Vették az emberek, de néha visszament. Nem vették át, nem voltak otthon. Szegénykém a postaköltséget kifizette.
Ha ilyen gyöngyös olcsó dolgok után adóznod kell, én hülyét kapok. Nehogymár ezután fizess valamit! Ha megveszik jofogáson, vaterán tök jó. De ne vállalkozás szerüen.
Amit írtál, az nem az az összeg, amiért bármilyen szerv molesztálna.
Fel sem tűnik.
Ismered a videóst: HERBY
Neki az anyja xopta be ezzel a NAV miatt. Több volt az adó + alapanyag, mint a bevétel.
A 600 ezer forintos határ az a saját használt cuccaid eladására vonatkozik, nem az üzletszerűre.
Az adószámos magánszemély az egy ilyen ingatag fogalom, ha olyan kedve van a navosnak, akkor beléd köt. Meg abból elég bonyolult az adózás.
Ha bátor vagy bevállalod ezt a 600 ezres értékhatárig való cucceladást, max azt mondod hogy nem te csinaltad eladásra vagy nem tudom, de a navos jóindulatától függ, hogy rád száll e. Az esély erre azért elég kicsi.
Mielőtt bármibe is belekezdenél, nézz körül a Meskán.
úgytudom, ott még le is írják, mit hogyan tudnál csinálni és igen, az adószámos magánszemély lehet a megoldás - egyenlőre.
7#-es jól írja.
Mivel te terméket állítasz elő eladára. Nem pedig a használt dolgaidat pl ruházatot vagy kerékpárt adsz el 1-1 alkalommal.
Mert ugye pl a "megveszem, megszerelem, eladom"-ra se vonatkozik a 600 ezres határ.
Megjegyzem: a komolyabb gyöngyfűzések, horgolások, kötések nem éppen előnyösek Idő VS Kess terén.
Az, hogy havi 1-2db ot eladsz nem figyel fel a nav és társai.
Ha hivatásként akarod, azt nagyon át kell gondolni, megtervezni, szervezni és felkészülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!