Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire legális ez, illetve...

Mennyire legális ez, illetve hagynom kéne hogy ezt csinálják?

Figyelt kérdés
Megteheti a munkahelyem, hogy 12 napot egyhuzamban ledolgoztat velem pihenőnap nélkül, amiből 9-10 napon keresztül 12 órában dolgozok? Eléggé ráment az egészségemre mivel betegen kellett ezt végig csinálnom és most, hogy “kaptam” 4 nap betegszabit egész nap kapom a lelki zaklatást, hogy cserben hagyom a munkahelyem.

2021. okt. 28. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos.
2021. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilegális
2021. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem nyitod ki a szádat?

Miért nem jelented fel őket?

Gondolom a kollegáid is ennyit melóznak, összebeszéltek ős ott a csoportos feljelentés.Vagy csak névtelen fórumon mersz keménykedni?

2021. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ki keménykedett? 🤔 Kitudom nyitni a számat, de annyival elintézik, hogy ilyen a világ, ha meg feljelentést tennék csak én járnék rosszabbul mert közszférában dolgozok. Egy másik kollegám dolgozik csak ennyit, de többen nem… aki felsőbb pozícióban van nemtörődöm módon ki is vesz bármennyi pihenőt a munka rovásának ellenére is.
2021. okt. 28. 17:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel, kb. ez az egyetlen, amivel érdemi változást érhetsz el.
2021. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet hogy nem leszek népszerű, de azért teszik meg veled mert megtehetik.

Ha azt mondod hogy nem csinálod akkor pedig valószínűleg találnak mást aki vállalja, mert pótolható vagy.

Nyilván senkinek nincs joga ezt tenni a munkavállalójával, de sajnos az élet nem segélyszolgálat, azt hogy normálisan bánjanak veled neked kell kiküzdeni. Sarkadra állsz vagy fejleszted magad, hogy ne legyél könnyen pótolható és te is szabhass feltételeket.

2021. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Enis sokszor dolgoztam ennyiket. Megkaptam tuloraba meg bonusznak elszamolva neha feketen. Ha nem akartam vna nem csinalom. Ilyen egyszeru. Kenyszeriteni nem lehet. Felmondhatsz azonnalival is erre hivatkozva. Ha vmi melo nem felel meg keresunk masikat 🤷‍♂️
2021. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Illegalitásba hajló
2021. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, valóban fel kéne mondanom. Ez egyszer már szóba is jött, de azt mondták egy évet maradnom kell mindenképp mert határozott idejű a szerződésem. 😔
2021. okt. 29. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem szabályszerűen foglalkoztatnak, teljesen mindegy a határozott idejű munkaszerződés. Jogalap az azonnali hatályú felmondásra.
2021. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!