Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 1 hét múlva is találok megfele...

1 hét múlva is találok megfelelő állásokat?

Figyelt kérdés
Szóval jelenleg nagyon elfoglaltak a napjaim, pár napon meg itthon sem leszek. Fogászati kezelések tömegén vagyok túl, műtétem is lesz. Pár hónapja vagyok munka nélkül viszont most ahogy nézem elég jó állásokat látok de még nem merek rá jelentkezni mert csak jövöhét csütörtök vagy péntektől tudnék rendesen kezdeni akkor vagyok teljesen szabad és nem szeretnék már az elején ha felvennének valahova úgy indítani, hogy hát elnézést de sajnos csak jövőhét vége felé tudnék kezdeni ha megoldható lenne ha értitek egyből kezdhetnék. Voltam néhánynál ahol másnap mehettem. Úgy szeretnék kezdeni, hogy semmi kifogás nincs, nem jön közbe semmi így az interjúra is eltudok gond nélkül menni de ezeken a heteken kiszámíthatatlan vagyok sajnos. Viszont akkor már tudom hogy nincs semmi már elintézendő. Ha eddig vártam ez a 2 hét és néhány nap még nem oszt nem szoroz nem? Főleg fizikai betanított állásokat nézek ahol nem igényelnek tapasztalatot.

2021. okt. 26. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Először is: ha ma jelentkezel, egy hét múlva még szólni se nagyon fognak, hogy menj be interjúra :) Nem mennek ezek ilyen gyorsan. De mindenképp mondhatod azt, hogy csak egy hét múlva tudsz kezdeni, hisz lehetne felmondási időd is az előző helyedről.

Az meg teljesen lutri, hogy ugyanilyen pozíciók meg lesznek-e hirdetve még egy hét múlva is. Valószínűleg igen, de garancia nincs rá.

2021. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Egy normális céget onnan lehet felismerni, hogy nem várja el az azonnali kezdést, mert nem az "utcáról" veszi fel az embereket, hanem tisztában van azzal, hogy a legtöbb jelentkezőnek van állása, ahol van felmindási idő és 1-4 hét mire munkába tud állni.


Azok a munkahelyek, ahol annyira nagy a létszámhiány, hogy mindenkit azonnalival vesznek fel a legrosszabb munkahelyi légkört garantalják, oda nem is mennék a helyedben.


Az nem veszi ki jól magat, ha kezdés után rögtön szabikat veszel ki, szóval most rögtön jelentkezz állásokra, mondd meg, hogy mikor tudsz kezdeni, nem kell belemenned a részletekbe, hogy miért és ha kellesz nekik kellesz, ha nem nem. Veszítenivalód nincs, csak nyerhetsz azzal, hogy nem vársz, mert akar ki is foghatsz olyat, ahol varnak rád.

2021. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelentkezz, simán lehet, hogy napokig amúgy se reagálnának rá. Az pedig nem szokott gondot okozni, ha te nem tudsz már másnap kezdeni, csak 2 hét múlva. Valószínűleg lesznek neked megfelelő állások jövőhéten is, de ha van most, ami tényleg tetszik, akkor jelentkezz rá. Veszíteni nem fogsz vele.
2021. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak. 1-2 hét is beletelik mire visszaszólnak, nekem volt hogy 1 hónap is eltelt :) plusz idő az interjú, aztán megint 1 hét várakozás. Nyugodtan add le az önéletrajzodat.
2021. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ascelpius ***** válasza:
100%
Én már csak azért sem várnék, mert lassan jön a karácsonyi/évzáró szezon, ilyenkor pedig a felvételi folyamatok belassulnak, illetve nem is biztos hogy hirdetnek
2021. okt. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy a jövő héten mi lesz, mert nem látunk a jövőbe. Elég valószínű, hogy amilyen állások most vannak, azok később már nem lesznek. Amiket most látsz, azokra később nem biztos, hogy tudsz majd jelentkezni. Másik meg nem biztos, hogy lesz majd helyettük, vagy nem biztos, hogy ennyire jók.


Ha meg tudod oldani, akkor próbálj meg minél hamarabb jelentkezni, hogy ne azon múljon, hogy jelentkeztél-e vagy sem. Ha állást keresel, akkor ez az egyik legfontosabb dolgod, mert ennek van az életedre a legnagyobb hatása. Minden más csak utána jön. Persze a fogász is fontos, de gondolom nem csak ilyen dolgok vannak az életedben.


Pl. Gyakorikérdések olvasgatás és kérdés kiírás helyett elküldhetnéd a jelentkezésed néhány állásra!

2021. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!