Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm megharagudott mert...

A főnököm megharagudott mert nem mondtam meg neki, hogy szabadidőmbe nyelvet tanulok és tanfolyamra járok. Valóban erről be kellett volna neki számolnom?

Figyelt kérdés

Óvodában dolgozom, semmi köze a munkámhoz a nyelvnek, csak régóta terveztem, hogy németül is megtanulok. Jelentkeztem tanfolyamra, online vannak az órák, hétköznap két délután munkaidőn kívül, saját pénzemen csinálom. Nem értem miért akadt ki amikor megtudta ezt. Először azt hittem, hogy azt hiszi, hogy valahova eljárok és fél, hogy a vírust összeszedem, de nem.

A szituáció az volt, hogy mesélte mit főz én meg azt mondtam neki, hogy én ma csak gyors összedobok valamit mert német órám lesz. Erre teljesen átfordult, hogy "jó tudni" és nekem szegezte azt a kérdést "hogy nem gondolod hogy erről szólnod kellett volna? " És tökre ideges lett. Szerintem ez kb. olyan mint a hobbijaink.... munkaidőn kívül senkinek semmi köze, hogy ki mit csinál addig amíg az nincs hatással a munkavégzésre.

Mi a véleményetek, ilyen dologról tudnia kell egy főnöknek amikor a munkakörhöz semmi köze ennek? Volt valaki hasonló cipőben?


2021. febr. 23. 21:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem normalis, ilyen maximum Eszak-Koreaban lenne oke. Minden emberi normaval osszeegyeztethetetlen.
2021. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Amugy annak sincs jelentosege, hogy mit feltetelez, a sajat fejeben gondolatkent kene nyugtaznia, nem neked szegezni.
2021. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ostoba qrva. Semmi köze a szabadidős tevékenységeidhez. 26N
2021. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
16%

A Munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Kjt. háttérjogszabálya) 6. § (4) bekezdés szerint: "Az e törvény hatálya alá tartozók kötelesek egymást minden olyan tényről, adatról, körülményről vagy ezek változásáról tájékoztatni, amely a munkaviszony létesítése, valamint az e törvényben meghatározott jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése szempontjából lényeges."


A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 74. § (1) bekezdése szerint "Idegennyelv-tudási pótlékra jogosult a közalkalmazott, ha olyan munkakört tölt be, amelyben a magyar nyelv mellett meghatározott idegen nyelv rendszeres használata indokolt."

Ezt (2) bekezdés szerint a munkáltatónál az idegennyelv-tudási pótlékra jogosító idegen nyelveket és munkaköröket a kollektív szerződés, ennek hiányában a munkáltató állapítja meg.


Mivel ez egy magyar óvoda, nem hiszem a munkakörödben rendszeresen használnád németet, azonban ettől függetlenül sok vezető (kádárkori maradványként) szeret mindenről (is) tudni és kisfőnökösködni. De az is lehet, megijedt, hátha kell pótlékot fizetni (nem kell). A lényeg, hogy korrekt a tájékoztatás, meg ha nyílt lapokkal játszunk, főleg, ha az a papír amit kapsz bekerülhet a személyi anyagodba.

2021. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy semmi köze hozzá, de az én főnököm is beszól, ha edzeni megyek vagy versenyezni (hétvégén a szabadidőmben).
2021. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy azt kétlem, hogy az állását félti tőlem, annyi iskolája és diplomája van, plusz befolyása, hogy ha a kellő végzettségeket el is érem akkor sem léphetnék a helyére.

14-es: nem kapnék rá pótlékot, a személyi anyagomba pedig csak 1-2 év múlva kerülne be mert nem mostanába lesz ebből nyelvvizsgám.

Én amúgy ezért sem mondtam el senkinek mert engem frusztrál, ha kérdezgetik, hogy állok vele. Mert mint ahogy írtátok.... nálunk is mindenki kíváncsi mindenre.

2021. febr. 23. 23:08
 17/18 A kérdező kommentje:
Amúgy mi kicsi óvoda vagyunk, kis közösség, családias légkör. Remélem nem lesz baj ebből a véletlen elszólásomból. Közalkalmazott vagyok és határozatlan időre szól a szerződésem, nálunk elég komoly indok kell, hogy kirúgjanak. Ha meg kirúgnak úgy tudom kell végkielégítést fizetniük...
2021. febr. 23. 23:17
 18/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy gusztustalan elmebeteg, aki a másik embert a tulajdonának hiszi. Aki így reagál, annak van még más is a tarsolyában.
2021. febr. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!