Köztisztviselőknek mennyire megfeszített a munkájuk?
Most, hogy alapból, járvány nélkül is többezer közalkalmazott hiányzik a rendszerből, a maradék nevetséges fizetésért csinálja egyszerre több ember munkáját, miközben az ügyfél úgy általában kimondottan elégedett az életével és még csak véletlen sem kényszerből - ergo bosszúsan - megy alapból az irodába, ahol aztán végképp megnyugszik köszönhetően a rövid várakozásnak és a gyors ügymenetnek?
Egy álom meló.
Én kormánytisztviselő voltam 8 éven át. De nem lakossági ügyintézéssel kellett foglalkoznom, hanem teljesen szakmámba vágó munkát végeztem, csak állami cégnél. Vegyész vagyok, laborban dolgoztam. Ezért a közigazgatási alapvizsga és szakvizsga az én munkavégzésemhez az ég világon semmilyen módon nem kötődött. Csak szivatás volt, hogy nekem is el kellett végeznem.
Visszatérve a kérdésedre, a leterheltség nálunk teljesen hektikus volt. Volt, hogy napi 12 órát is dolgoztunk, de sokszor olyan is volt, hogy épp nem volt semmi munka, de még péntek délután, vagy szombati munkanapon akkor is kötelező volt szépen csendesen üldögélni és kivárni a munkaidő végét. Mivel kártyás beléptető rendszer volt, nem lehetett csak úgy lelépni. Ilyen is volt, olyan is volt.
Régen volt életpálya és kiszámíthatóság.
Ezek már eltűntek.
A törvényeket úgy változtatták meg, hogy sokkal kiszolgáltatottabb lett mindenki, és rosszabb körülmények között dolgozik.
A vizsgák alapvetően azért vannak, hogy elvégezd, és nem azért, hogy a munkádban segítsen.
"A vizsgák alapvetően azért vannak, hogy elvégezd, és nem azért, hogy a munkádban segítsen."
Ezt jól megmondtad. :D Akkor miért is vannak? Az egyetemi vizsgák azért vannak, hogy tanuljak belőle. Szerintem hasznos volt a nagy részük. Nyelvvizsgázni azért kellett, hogy valamit tudjak abból a nyelvből. Ha tudom a közigazgatási eljárási törvényt (vagy nem tudom most épp mi az utóda), esetleg ismerem a köztársasági elnök jogállását, az nekem a munkám szempontjából miért is lesz jó, mire használom fel?
Amúgy én két éve mikor változott a törvény, önként álltam fel. Pont azért, mert rosszabb helyzetbe kerültem volna, mint előtte. Többek között a szabadságnapok száma csökkent volna, a munkaidő viszont nőtt, nagyjából ugyanazért a fizetésért. Tőlünk sokan eljöttek akkor. Így kaptam végkielégítést is, nem bántam meg a váltást.
Azért vannak, mert az volt az elvárás, hogy egy köztisztviselő tudása ne avuljon el, maradjon friss.
De leginkább csak ügyintézői vizsgák léteznek, másféle csak elvétve.
Tehát az összes többi tisztviselő számára csak nagyon mérsékelten hasznos.
Az ügyintézőknek meg bőven messze jobban kell tudni azt a témakört, mint ami a vizsgákban van, úgyhogy nekik se túl hasznos.
De nekik legalább viszonylag könnyen elvégezhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!