Az nyelvvizsga nélküli diplomások hogy jönnek majd ki a munkahelyeiken a nyelvvizsgával rendelkezo munkatarsaikkal?
Kit érdekel, kinek van nyelvizsgája és kinek nem? Nekem olyan munkatársaim is vannak, akinek diplomája sincs, mégis kijövök vele. Vagy ismerek olyat, aki BTK, GTK-t végzett, nem pedig nehéz szakot, mint én, mégis kijövök vele.
Mi ez a dedós sertődöttség a nyelvvizsga miatt? Én örülök, hogy nekem kellett csinálni, mert anélkül magamtól biztos nem csinaltam volna meg
"Az nyelvvizsga nélküli diplomások hogy jönnek majd ki a munkahelyeiken a nyelvvizsgával rendelkezo munkatarsaikkal?"
Pont olyan jól, mint eddig: akivel jól ki lehet jönni, azzal jól, akivel meg nehéz, azzal kevésbé. Ehhez semmi köze a nyelvvizsgának. Legtöbben azt se tudják a másikról, hogy van-e nyelvvizsgája, mert soha szóba se jön, mivel nincs szükség nyelvtudásra az adott munkához. Ahol viszont a nyelvtudásra napi szinten szükség van, ott nem a nyelvvizsga nélküliekkel nehezebb az élet, hanem azokkal, akik nem tudják elég jól a nyelvet - és ez megint csak nem a nyelvvizsga meglététől függ.
Nem tudom te hogy vagy vele, de én nem azért jövök ki valakivel, mert van nyelvvizsgája.
Ezek az ostoba kérdések...
1. Ha kell a nyelvtudás a területeden, akkor az oktatás során is követelmény volt. Azaz pl.: az angliszta szakon nem fognak senkit sem átengedni, aki nem érti megfelelően a nyelvet.
Ilyen helyzetekben a nyelvvizsga redundáns, mert alapból biztosított hogy a szakot elvégzőnek megvan a szükséges tudása. Itt ez csak egy extra formalitás.
2. Ha nem kell a nyelvtudás a szakterületeden, akkor alapból szükségtelen a nyelvvizsga. Meg ezeken a szakirányokon nincs specifikálva, hogy milyen nyelvből kell tenni. Tehát ha van egy bolgár és egy orosz felsőfokúd, akkor ugyan ott vagy mint akinek semmi nyelvtudása nincs ha az angol kell minimálisan munkahelyen.
Meg ezekben az esetekben ez inkább csak egy formalitás, hogy "Héé, ha már egyetemre jársz ... azért illene egy nyelvből nyelvvizsgáznod". Olyan alaptudásnak fogják fel. Lényegében itt is értelmetlen.
A nyelvvizsgák önmagukban sem érnek sokat. Van ahol specifikus nyelvvizsgát kérnek. Pl. IELTS, ami 2 év után elévül. Így ha egy olyan helyre mész ahol ezt kérik és már nyevvizsgád van vagy éppen ez, de 3 éve csináltad, akkor újra kell rakni.
Szerintem továbbtanulásnál még egyetem előtt jó dolog csak a plusz pontok miatt és pár munkahelyen jó szűrő arra hogy kinek milyen nyelvtudása van, így illik lerakni ha tudsz az adott nyelven beszélni, de igazán sehol sem számít.
Legtöbb helyen csak a tudás érdekli őket.
Rengetegen vannak akik még 4 éve leraktam egy legrosszabb euró vizsga C1-et angolból, de épp hogy átmentek rajta. Majd nem használták az angolt és jelenleg a középszintet sem ütnék meg semmilyen szinten, mégis van egy C1 nyelvvizsgájuk.
Ugyan ez meg van fordítva és ezt tudják a HResek így a legtöbb helyen felxibilis a munkafelvétel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!