Mit lehet pénzé tenni gyorsan?
Alternativ pénz keresés érdekel.
Milyen régi tárgy ér sok pénzt? Vagy melyik üres üveg ér sokat és hol lehet összeszedni? Esetleg melyik tóból lehet aranyat össze szedni?
Találkoztam olyan öregekkel a Balatonban, akik a vízben keresőzést már több tíz éve nyomták. Az első fémdetektorokat még német turisták hozták a nyaralásukra a 80-as évek vége felé, majd ezek a szemfüles balatoniak megvették tőlük a gépeiket. Volt olyan bácsi, aki elmondása szerint a saját házát, majd a gyerekeiét is a Balatoni smukkokból építette. Én az évek alatt egy szűz, elfeledett strandot találtam csak (azt is tök véletlenül) és az alapján, ami onnan kijött, simán hihetőek ezek a történetek (kb 3méterenként egy karikagyűrű).
Viszont a természetes aranyászáshoz:
ugye a történelmi korokban Magyarországon főleg mosták az aranyat és főleg a Dunából. Aztán elkezdték a Duna szabályozását, de a legnagyobb cumi a bősi vízerőmű. A víz a gát miatt onnan nem hoz már szinte semmi aranyat magával. Ennek ellenére páran próbálkoznak mosással a mai napig, de elvileg csak kézi erővel moshatsz, ami rengeteg m3 víz meregetését jelenti a szérkére, a végeredmény meg leginkább siralmas. Hobbinak jó, amúgy nettó befizetős a játék.
Régi tárgy-pénz:
megint csak a fémkeresőzés, de az ma már totál illegális. Amikor még én is keresőztem a szántókon-erdőkben (10 éve), akkor még lehetett esténként mászkálni, a gazdákkal egyeztetni, a fő szabály kb annyi volt, hogy temesd vissza a lyukakat és a sarjadó vetést már ne túrd szét. Lehetett szép dolgokat találni: bronzkori, római, középkori, újkori érméket tárgyakat, páran ezt mellékkereseti lehetőségként kezelték (azért vannak olyan érmék, amikért ritkaságukból fakadóan több százezret, még ritkábban akár milliót is fizetnek a gyűjtők), de ehhez vagy piszoknagy szerencse, de inkább bizonyos összefüggések, domborzati/vízrajzi kérdések, az arra a korra jellemző társadalmi/ településképi viszonyok, úthálózatok, itatóhelyek, csárdák ismerete/feltérképezése/utánaolvasása vezetett. Sokat olvastunk régészeti topográfiákat, régészek nyilvános diplomamunkáit, helytörténeti leírásokat, stb. Azért egy átlagos kincskereső nem olyan hülyegyerek, mint azt a régészek sokáig gondolták. Persze ez mára megváltozott és a két fél (régészek-fémkeresősök) ma már keresik egymás társaságát és a közös munka nyomán egy csomó új felfedezés születik.
4 évvel ezelőtt én is láttam a Balatonban fém keresővel járni embereket, de már nem. Akkor ezek szerint ezt is betiltották. És tilos aranyat keresni a tavakban.
Régen a Frei Tamás műsorában mutatták, hogy külföldön a tavi aranyásók egy vékony vaslemezekből össze tákolt putriban laktak. Mert olyan szegények voltak, alig találtak aranyat.
Ezenkívül a szarvas agancsot is gyűjteni szokták, amiért fizetnek. De arra is kitalálták, hogy csak az erdész gyűjtheti be. És bizonyos erdőkben az más tulajdona.
"Szép éves csóróbérnek"
Sokan örülnének évente 1,2 milliónak ha csak össze kéne szedni a balatonban. Az nem olyan, mintha egy gyárban robotolsz minimálbérért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!