Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri Magyarországon katonána...

Kletyka kérdése:

Megéri Magyarországon katonának/tisztnek tanulni?

Figyelt kérdés
Végzősként az egyetem-választás előtt állva eddig a villamos mérnöki, és a pénzügy számvitel között gondolkodtam. Azonban két katona tartott egy előadást a suliban, és újból fellángolt a szikra, miszerint katonának kellene menni (2-3 éve is gondolkoztam ezen) Nyilván a tiszti képzésen szeretnék részt venni, felderítő specialízációban. Mi a véleményetek, megéri? Mennyire veszélyes egy külföldi miszzió (amiben a sok pénz van)? Egy ilyen specializáción tanuló le tudná írni pontosan mit is csinálnak? Szerintetek maradjak a mateknál vagy jobban járok, ha ezt az új ötletet választom?

2019. dec. 4. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megfogadod a tanácsomat, maradsz a matematikánál. Nem tudnak értelmes beosztásokat adni a végzős tiszteknek, ezért lemorzsolódnak idővel. Ha mégis összejön valahol egy beosztás, akkor nagyon minimális az esély arra, hogy a szél a felderítő ágra sodor. Belefásulsz a sorozatos sikertelenségbe, a tanulmányi spirálba, aztán magadtól fogsz idővel elmenni a honvédségtől. -Gyakorlatilag kidobsz az életedből x évet a kukába. Ebben nem vagyok "százas", de esélyes, hogy még csak tanfolyamot sem indít felderítői szakon a közszolgálati egyetem közreműködésével a honvédség. Időtlen-időkig nem indított, - legalábbis tiszthelyettes vonalon nem. - Kiket irányítottak volna, ha lettek volna tisztek? A magánéletet is rugalmasan kell felfognia egy katonának, - amit sokan nem képesek vállalni. "Ma itt vagy, holnap ott", - a szociális érzékenység nem profilja a katonai vonalnak, így az esetek igen túlnyomó hányadában marad a "Parancs! Értettem!"

Aki családban gondolkodik, annak alaposan meg kell mindent fontolnia, mielőtt belekezd a katonásdiba. Erről a katona feleségek tudnak részletesebben mesélni. Ha távol laksz a helyőrségtől, akkor hetente egyszer láthatod a családodat, - nem azért, mert megtiltják, hanem azért, mert ez a leginkább költséghatékony megoldás. "Blokkokban" letudja az ember a szolgálatait, utána pedig mehet haza tartósabb időre. Már bejutni is kihívás a Magyar Honvédség soraiba, - elmúltak az idők, amikor nyugdíjas korig mehetett a "halál a májra"! Fizikailag, mentálisan, orvosilag, erkölcsileg kell megfelelni ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljon bárkivel is a hadkiegészítő parancsnokság, ill. toborzó iroda. A feltétel nélküli engedelmesség is alap, - amit az emberek igen túlnyomó hányada nem csíp. Évente egészségügyi szűrés és fizikai állapot felmérés! Random drogtesztek! Alkoholizmus zéró toleranciával! Gondold meg alaposan!

2019. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Előnye és hátránya is van. Előnye a fix kiszámíthatóság, hátránya a fegyelem, a rugalmatlanság. Külföldi misszióban meg nem véletlenül fizetnek annyit amennyit, ott nem babra megy a játék! Felderítő? Oh, na oda állóképesség is fog kelleni.

Ha csak a fizetés motivál akkor villamos mérnöki v. pénzügy számvitel. Ha más is számít akkor gondolkozz katonai pályában (egyébként nem rossz hivatás).

2019. dec. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a fizikumod megvan hozzá, és a "szikra" is, akkor ne gondolkodj rajta! Ha túl sokat agyalsz a langyos civil életet fogod választani.

Szerintem kevés szebb hivatás van egy férfi számára, mint a honvédelmi/rendőri pálya.

Ha az én haverom, bátyám, öcsém, fiam, unokám, barátom lennél, én baromi büszke lennék rád! :)

2019. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!