Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan kollégával, aki direkt provokálni akar?

Figyelt kérdés

Tipikusan az az ember, aki buta és neki a legnagyobb a hangja. Hiába hozol fel ész érveket neki, nem fogja föl, csak a saját igaza érdekli. Ezért hamar rájöttem, hogy nem érdemes vele se vitatkozni, se beszélgetni. Ez most őt zavarja, és megpróbál direkt provokálni. Eddig sikerült megőriznem a nyugalmam és nem reagáltam rá, de tegnap nem sikerült. Nagyon fölidegesített, és helyretettem, hogy ezt fejezze be, és tartsa tiszteletben más véleményét és döntését, nem csak az ő igazsága létezik. Erre egy nagyon sértőt visszaszólt, személyeskedni próbált, amire már észbe kaptam és nem reagáltam, csak annyit mondtam nyugodtan, hogy remélem tudja, hogy ezzel most átlépett egy határt. Na arra már nem szólt semmit, szerintem ő is érezte. Mivel minden nap együtt dolgozunk, lehetetlen elkerülni őt, hogy kezeljem a provokációit? Nem akarok balhét, de én se tudok minden tűrni és tűrni.A legszomorúbb, hogy egy 50 éves felnőtt emberről van szó... Mit lehet csinálni egy ilyen kollégával? Mi a jó taktika, ha nem akarok lesüllyedni az ő szintjére?


L/23


2019. okt. 17. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen munkatársam.Amikor már semmi nem hatott levegőnek néztem,semmi más nem jött be.
2019. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, hogy beláttad, hogy nem érdemes vele vitatkozni, de valószínűleg nem ignoráltad eléggé. Bármit szól, akár egy szót is, nézd levegőnek. Nem is létezik.
2019. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak munkával kapcsolatban beszélj vele. Egyébként ignoráld. Ennyi.
2019. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
Az ilyet az bosszantja a legjobban, ha levegőnek nézed. Képzeld azt hogy meghalt.
2019. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom levegőnek nézni. De néha olyan nehéz..
2019. okt. 17. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha direkt provokal akkor tenyleg a levegonek nezes a legjobb gol. Tapasztalatbol mondom ;)
2019. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden kollégának mondd el, hogy akadályoz a munkavégzésben, úgy viselkedik, mintha nem érdekelnék a cég érdekei, szabotálja az együtt dolgozást. El fog jutni a főnökség fülébe. Jól mószerold be a háta mögött, más módszer erre nincs.
2019. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Borzalmasan nehéz az ilyet kezelni. Gondolom sérteget, aztán amikor visszaszólsz úgy állítja be a dolgot, hogy valójában te vagy a sértődékeny. Ha hagyod, vesztettél és tovább csinálja. Ha belemész, akkor az ilyen csatornapatkány férgek általában úgy folytatják, hogy csak vicc volt, miért vagy ilyen sértődékeny? Ez a legrosszabb. Nem nyíltan támad az illető, hanem hátulról. Általános gúnyosan és erőltetetten mosolyog is mellé, hogy még jobban idegesítsen téged, de valójában tele van agresszióval. Sajnos ismerek ilyen embert én is. Borzasztó nehéz az ilyet higgadtan kezelni,mert iszonyatosan magabiztosnak és erősnek TŰNNEK ezek a provokáló emberek, de tarts észben egy dolgot mindig.

Az az ember aki teljesen rendben van magával, aki racionális és érzelmi úton is a helyén van, akinek a családi/magánélete is rendben van, az sosem keménykedik, sosem provokál. Az ilyen gátlástalan, provokáló ember igazi,vérbeli kemény helyzetben mindig telekakilja a nadrágját, ezt láttam saját szememmel is párszor. Az igazi tökös ember pedig valódi negatív megmérettetés esetén is magabiztos, kemény és határozott fellépésű. Viszont sosem tapos bele a sárba senkit.


Az ilyen ember kezelésére két mód van. Vagy amit mondtak, az, hogy leszarod. De legyél következetes!!! Ha elkezd pedálozni, elkezd nyalni (sajnos az általad leírt személyiségtípus ilyen), akkor is tartsd a 10 lépés távolságot, hidegen, kimérten.


A másik módszer, amit én láttam ahhoz erős pszichés alap kell. Az ilyen emberek néha beleakadnak náluk jóval erősebb mentális és pszichés hátterű emberekbe. Na ez az igazán érdekes. Amikor az adott ember, akibe beleköt, sokkal erősebb mint a provokáló fél. Ilyenkor jön az arcpirulás, elcsukló hang, dadogás, aztán a provokálóból egy szaros kis pincsikutya lesz... Ezt élőben látni zseniális.

2019. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!