Milyen munkaidő beosztásban dolgozik egy tűzoltó?
Nem az adminisztratív munkát végzőkre gondolok, hanem akik a gyakorlati munkát végzik.
Úgy hallottam valakitől, hogy 24 órásak a 'műszakok'. Ez mindenhol így van vagy intézményenként változhat? És vajon a váltás idejét az határozza meg, hogy statisztikailag mikor a legkevesebb tűzeset?
Mindenhol 24 ora a gyakorlati munkat vegzok munkaideje.
Bar valaki a multkor kijavitott hogy csak 24/48 programjuk van, nem 72.
A valtas idejet meg az hatarozza meg hogy reggel van. Ahogy sok mas munkahelyen is.
Az első válaszadó rosszul tudja.
24/48 órás munkarend van minden hivatásos tűzoltóságon. A váltás ideje laktanyánként eltérhet, nekünk például 6:30-kor van. Legtöbb helyen ekkor váltanak, nálunk a megyében nincs is olyan laktanya ami nem 6:30-kor váltana. De máshol előfordul hogy fél/negyed órával előbb vagy később.
A váltás idejének megválasztására a kérdező jó helyen keresgél. De nem inkább a tüzekhez van igazítva, hanem ahhoz, hogy a települések akkor kezdenek "éledezni" reggel mindenki megy munkába, iskolába stb., ezzel nő a forgalom, mozgás meg hasonlók, így nő a káresetek bekövetkezésének valószínűsége. A laktanyák ezért igyekeznek még a váltást lebonyolítani ezek előtt. Ilyenkor már a "felvevő" csoport vonul káresethez és nem az aki mondjuk 23-24 órája szolgálatban van és menne már el, erre bejön nekik még egy riasztás pl. a reggeli csúcsforgalom miatt.
Másik fő ok, hogy sz.r a fizetés, a tűzoltók szinte mind másod/harmad állásban dolgoznak, oda kell érniük a következő melóhelyre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!