Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy új munkahely...

Hogy lehet egy új munkahely miatti magasabb bérigényt úgy előadni a mostani főnöknek hogy az ne tűnjön zsarolásnak?

Figyelt kérdés

Mindennapi szitu meglevő munkahely szar bérrel állást keresek úgy néz ki találok is magasabb bérrel. de azért a meglevő ismert hely csak jobb ezért bemennék a főnökhöz hogy emeljen nekem.

Hogy adjam ezt elő hogy ne tűnjön zsarolásnak? Mert ugye a mondanivalóm röviden annyi lenne, hogy új hely magasabb bérrel szóval emeljen vagy megyek oda.


Hogy lehet ezt kulturáltabb formába önteni?


2019. júl. 31. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne,ha nem szolnal az új munkahelyedről?

Csak bemész hozzá, hogy szeretnél béremelést.


Ha nem akkor lépj ki.

2019. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeznék háttérinfó nélkül, hogy vàrható e mostanában bérrendezés, emelés, stb, vagy hogy te egyénileg mire számíthatsz, mert úgy érzed, elég ideje dolgozol már itt. Ha visszakérdez, hogy mire fel a dolog, akkor mondanám el, hogy kaptam egy jobb ajánlatot, viszont szeretem ezt a munkahelyet, és nem szívesen hagynám itt. És hogy mit gondol, van e itt esélyem X bérre, mint az említett jobb ajánlat. Nem tennék bele "fenyegetést", hogy mert ha nem, akkor vàltok, csak érdeklődnék, hogy van e jobb ajánlata ennél.
2019. júl. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, hogy találtam egy másik helyet X Ft fizetésért. Hangsúlyoznám, hogy én itt jól érzem magam, szeretem a munkámat, jók a kollégáim stb. Mondanám, hogy az anyagiakon kívül semmi motivációm nincs a váltásra. Ha ebben várható változás, és erről meg tudnánk egyezni, akkor szívesen maradnék. Valami ilyesmivel zárnám:

"Ugyanakkor - bizonyára megérti Ön is, igazgató úr - pénzből élünk. Van két gyerekem, taníttatni kell őket, elindítani az életbe, tehát a szakmai és emberi szempontokon túl ezt is figyelembe kell vennem egy állásajánlat esetén."

2019. júl. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt javaslom, hogy ne úgy add elő, hogy vagy béremelés vagy felmondok, hanem őszintén add elő, hogy magasabb bérre vágysz, mert minden drágul, és vannak álmaid, vágyaid, amit magadnak vagy a (leendő) családodnak meg szeretnél teremteni, és ehhez te napi 8-10 vagy több órát a munkahelyeden dolgozol (mint mindenki más) és ezért cserébe olyan bér kell, amivel az álmaidat meg tudod valósítani. Szóval elmondhatod, hogy jó ide bejárni, de nap mint nap kétségeid vannak, hogy anyagilag egyről a kettőre tudsz-e jutni. Esetleg tedd hozzá általánosságban, hogy a magasabb bér milyen jó megtartó erő is lehet, és hogy jó a cégnek, ha a régebbi dolgozók ott maradnak, mert nem veszik el a tudás. És hogy egyre több cég ismeri fel, hogy a fluktuáció milyen anyagi veszteséget is okoz a cégnek, új emberek megszerzése, betanítása stb. sokkal költségesebb, mint a már bevált munkaerő megtartása. És az se lehet kifogás, hogy de hát a többi kollégának is hasonló a bére vagy még alacsonyabb - ezzel szeretnek érvelni a főnökök. Ja, meg azzal, hogy a saját fizetésük se sokkal magasabb, de hát mégis mekkora a felelősségük. Ez neked irreleváns. Ugyanis más pénztárcája nem tesz téged se boldogabbá, se az anyagi helyzetedet nem fogja megoldani, szóval te nem tudsz mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy x.y. kolléga is csak ennyit keres. Keressen ő is többet, ezt kívánod, de neked a saját fizetésed a legfontosabb, mert ebből tudsz magadnak bármit is megteremteni. Szóval én előadnám az indokaimat, hogy miért kell neked magasabb bér és azt is, hogy miért lenne jó a cégnek, ha emelné a béredet (és másokét is). Úgyis tudják, hogy előbb-utóbb lelép az, aki elégedetlen, szóval meg sem kell említened. Ha őket nem érdekli, hogy elmennek a kollégák, az legyen az ő bajuk.


Ha nem tud bért emelni, akkor sajnos azzal sem tudsz mit kezdeni, meg ha nem akar, azzal sem. Sőt, ha tudna emelni, de nem akar, az a legrosszabb. Én megértem, hogy a régi, jól ismert munkakörnyezetben szeretnél maradni, de ha maradsz, akkor minden nap azon dühöngsz majd, hogy rossz a bér, rossz a bér. Így már nem biztos, hogy megéri maradni.

2019. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
0%
Tök mindegy, mit mondasz. Ha nem akar, úgysem fog adni több fizetést. Legfeljebb begiérheti, ha létszámproblémái vannak, hogy majd emelni fog, de azt utána meg várhatod. Zsiványok ezek.
2019. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Tök mindegy, mit mondasz"


Egyáltalán nem mindegy mit mondok mert nem csak az a forgatókönyv lehetséges hogy emel /nem emel, hanem az is, h nem emel és kirúg.

És ha NETÁN az új hely mégse jön össze akkor két szék közül a padló.

2019. júl. 31. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is első körben nem kell felhozni.


Csak bemész, és kéred.


Aztán ha nemet mond, akkor felvázolod, hogy káptál ajánlatot máshonnan, ezért kéred. De jól érzed magad itt, és szívesen maradnál is, ha az anyagiakat rendezni tudjátok.

2019. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam a főnökömnek, hogy megkerestek egy jobb ajánlattal. Viszont szeretnék maradni, mert szeretem a munkahelyet is és a munkakört is. Megkérdeztem, hogy megadja-e az emelést, mert akkor maradok.


1 héten belül kézhez kaptam az új munkaszerződésem az emelt béremmel és maradtam.

2019. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!