Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért tették az emberek...

Miért tették az emberek bonyolulttá a párkeresést? Minél nehezebb valami annál jobb?

Figyelt kérdés
Pont ma olvastam egy posztot hogy egy lány azt írta,vágyik a párkapcsolatra,de a környezetéből nem tetszik neki senki új emberekkel pedig nem akar ismerkedni.Akkor hogy akar párkapcsolatot?És akkor valaki csodálkozzon hogy ennyi magányos ember van.Innen nemcsak azért kell elhúzni külföldre hogy az ember meg tudjon élni hanem azért is hogy az embernek lehessen egy társa.Magyarországon már semmi nem megy egyszerűen.Élhetetlenné tettük ezt az országot.
2018. nov. 23. 22:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Valóban tudsz kommunikálni. Egy szinten. Ám ez fejleszthető.


Ami az állami konzultációban van, az a manipulatív, kommunikáció.

Amikor jelzőzöd azt, amit nem értesz (fehér lovon), az a passzív-agresszív kommunikáció.

Van még a simán passzív, amikor elfogadod, hogy te nem tudsz ezért tenni és kifogásokat keresel, meg bele törődsz.

Ott az agressziv, amikor minden nő k. És utalod őket.

És van az a kommunikáció, amikor valós érzelmeket figyelembe veszel, meghallgatod a másikat. Az aktív meghallgatás ereje fantasztikus. Ha ez empátiával együtt tudod használni és nem csak szimpatikus embereket keresel, akkor sokkal szélesebb körben nyílik meg előtted a világ és sokkal több embert ismerhetsz meg.


Iskolában ezt nem tanítják. Közéletben ezt kifejezetten kerülik. A vezetoink, akik hatalmat gyakorolnak, hallani sem akarnak ilyesmiről. Pedig ezekből a példákból épít a köznép. És a magyarok ebben nagyon sokat fejlődhetnek!


Agresszió mentes, avagy asszertív kommunikáció. Erre Kress rá. Hiába nem ismeri fel a hekyesirás szótár, ez nem jelenti, ez egy fontos szó!


A kommunikációs egyik legfélrevezetőbb formája az elektronikus úton történő kommunikáció. Ugyanis itt a másik fél nincs jelen, csak a képzeletedben. Erről beszél ebben a rövid jelenetben 3:10-től a Pszichológus Pasi:

[link] (nem a trollkodás a lényeg, hanem csak ez az egy jelenet a fiktív partnerrel történő kommunikációról).


Nem bántani akarlak, amikor azt írom, hogy tanulj meg (még jobban) kommunikálni. Ne támadásnak vegyél mindent, ami feléd irányul. Ez is segít az ismerkedésben.


És azt meg állítom, hogy akik nem tudnak rendesen kommunikálni, sokkal nehezebben találnak párt, hiszen a másik ember felé való információ közlés a kommunikáció. Ha ez nem megy, nem lesz jó egy kapcsolat. A kommunikáció a kapcsolat kulcsa.

2018. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Elnézést, félre pötyögtem sok szót. Ezt javítom csak, mert a többi még így sem félre érthető, de ez igen.


Asszertív kommunikáció : Hiába nem ismeri fel a helyesírási szótár, ez nem jelenti, hogy ez nem egy fontos szó!

2018. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ha már a kommunikációnál tartunk külföldi nyelvet kell tanulni hogy tudjunk külföldi emberekkel kommunikálni,hátha egy külföldön élő lánnyal előbb összejövünk mint egy magyarral.
2018. nov. 24. 08:40
 14/16 anonim ***** válasza:
Biztosítalak róla, hogy te külföldi lánnyal sem fogsz összejönni. Amint írták, fejletlenek a kommunikációs készségeid. Ez a kérdésedből is látszik. Kiírsz egy kérdést, amire elég sok válasz érkezik, viszont te egyiket sem veszed figyelembe, csak hajtod a magadét. Képtelen vagy kétoldalú kommunikációra, a partnered nem érdekel, csak a saját véleményed akarod erőltetni. Sok esetben az is látszik, hogy ha esetleg reagálsz valaki válaszára, akkor azt teljes mértékben megérteni sem vagy képes, esetleg csak egy kiragadott részletet veszel csak fogyelembe. Így nem is csodálom, hogy senki nem akar veled összejönni.
2018. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat.

Persze, hogy mindenki olyannal jönne össze, aki közel van az elképzelt ideáljához.

Magyarország hibáztatása pedig már kínosan nevetséges, nézz inkább magadba.

Angolul nagyon jól beszélek, az olaszt meg valahol alap és középfok közt. Nem azért fogok kimenni külföldre, hogy ott majd tuti könnyebb lesz párkapcsolatot szerezni. (ami amúgy hülyeség, kétlem, hogy voltál már külföldön), ha magyar fiúm lesz, magyar lesz, ha olasz, akkor olasz, ha ír, akkor ír. Nem ez alapján fogok dönteni.

17/L

2018. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem mindenkinek bonyolult a párkeresés.

Az exemmel amikor összejöttem, nem gondoltam ki magamban, hogy na most megyek, összejövök valakivel, aznap reggel nem gondoltam volna amikor felkeltem, hogy ma barátnőm lesz.

Csak úgy jött a dolog, ebben nem volt semmi bonyolult.

Lányoknak is nagyon egyszerű párt találni, igazából nem is kell tenniük semmit, csak rabólintani. Ez sem bonyolult.


A másik, hogy egy külföldi pár, párkeresés teszi a témát bonyolulttá hiába beszéled a nyelvet perfektül, párkeresesben,párkapcsolatban az nem elég egy igazi komoly kapcsolathoz. Írtad milyen fontos a kommunikáció, és nagyon megnehezíti a dolgot, hogy nem az anyanyelveden kommunikálsz. Rettentő sok türelem kell hozzá mind a két részről főleg, ha a másik fél sem anyanyelvén beszél, volt ilyenben részem, tudom mit írok.

Mindegy ez már más téma, az a lényeg, hogy külföldön nehezebb párt találni, meg ha más is a nők hozzaallasa a dologhoz.

2018. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!