Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miféle érzelmi jövő elé...

Szfeo kérdése:

Miféle érzelmi jövő elé nézek? A személyiség teszt alapján INFP vagyok. Biztos hasznos.

Figyelt kérdés
Leugrani nemmerek.vagdosni meg nincs kedvem magam.meghalgatom más problémáit de az én problémáimra nemigen kíváncsiak.színészi tehetségem nagy mivel senki sem vesz rajtam észre semmiféle gondot.sport munka meg a tanulás lefoglal de nem megoldás a belső hiányomra.érzelgős vagyok mégha nem is látszik rajtam.nehezen mondok nemet és könnyen megbocsátok.szerelembe esés nem okoz gondot de szivesebben elfojtom az érzést mivel ha tudom hogy más férfi boldogabbá tudja tenni a nőt akkor inkább neki se fogok.mindenkit többre tartok magamnál.ha barátokról van szó akkor nem sajnálom feláldozni magam.valamennyire megbékéltem a szerepemmel de mégis egyedül érzem magam és legbelül boldogtalan vagyok.az oké hogy tudok másoknak segíteni de rajtam ki fog?
2015. okt. 21. 23:53
1 2
 11/13 anonim válasza:

Olvasnod kellene olyan könyveket, amik nagymértékben hozzájárulnának ahhoz, hogy fejlődjön a személyiséged, mert jelenleg te most ott tartasz, hogy kitöltötted ezt a tesztet, ami alapján megtudtál valamit magadról, ami pl. nem tetszik. Szerintem meg kellene ismerned magad jobban. Meg kellene tudnod, hogy mik az erősségeid. Tudom, hogy néha rettenetesnek tűnik, mert én is infp vagyok, csak lány, viszont fogalmam sincs, hogyan érezheti akkor magát egy infp fiú, de biztos, hogy nem lehet könnyű.

Engem a mai napig nem fogadnak el, nem értenek meg , de tudod nem az a lényeg, hogy mások szeressenek engem vagy elfogadjanak, megértsenek. Az az én feladatom, hogy elfogadjam saját magam, hogy én jól érezzem magam. Ez a legelső dolog. Az emberek azt gondolnak, amit akarnak...Az a lényeg, hogy te mit gondolsz magadról, a világodról. Ha azt gondolod, hogy minden rossz, akkor az is...Neked kell saját magadat tisztelned először is, ami azt jelenti, hogy nem írunk és nem is gondolunk ilyeneket, mint pl. "Leugrani nemmerek.vagdosni meg nincs kedvem".


Azt is olvastam, hogy nehezen mondasz nemet. Ez velem is sokszor így volt eleinte, de muszáj nemet mondanom sok dologra, mert különben nagyon csúnyán ki fognak használni...Tapasztalatból mondom, ne engedd, hogy mások irányítsanak/manipuláljanak téged, hogy kihasználják azt, hogy alapvetően jószívű vagy.

Ha rosszul érzem magam, akkor felteszem azt a kérdés: Mitől lenne jobb kedvem?

Oké, hiányzik valami/valaki az életedből. Hidd el nekem, hogyha jobban megismered magad, ha egy kicsit pozitív leszel, akkor nem fogsz úgy gondolkodni: nem érdemlem meg ezt a lányt, vagy más boldoggá teszi. Nem! Ilyen nincs. Igenis megérdemled! Ha meg nem sikerül, akkor fogd fel úgy, hogy így kellett lennie, mert majd jönni fog más, akivel tényleg boldog lennél... Tegyük fel: 5 év múlva elmész a közértbe pl. banánt venni és találkozol egy lánnyal, aki szintén banánt vesz, és egyből szerelem... :D Na nem azért, mert mind a ketten banánt vesztek...(Ha ez tényleg megtörténik, akkor keress meg!) Honnan tudod pl., hogy mi fog történni holnap, vagy öt év múlva?

Hallgass zenéket, nagyon sokat, akkor is, amikor alszol, ha teheted, de ne olyan zenéket, amitől csak még depisebb leszel...Olyan zenéket kellene hallgatnod, amik inspirálnak, felvidítanak.

Egyébként fejlesztenek még a mesék is! Nyugodtan olvass vagy nézz meséket!

Amikor rosszul érzem magam, vagy valami miatt padlón vagyok, ha úgy érzem, minden reménytelen, akkor mindig azzal motiválom magam, hogy azt mondom:ne hogy már ilyenekre pazaroljak időt az életemből, és megyek, lehúzok egy pohár vörösbort, eszem egy csokit, írok egy szerelmes sztorit magamnak, és megy minden tovább. Legyél pozitív!


Ha gondolod, nyugodtan írj privátot, hátha tudok írni valami inspirálót, vagy megosztani veled az eddigi tapasztalataimat.

Üdv,

egy sorstársad! :)

2015. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)


én is INFP, ha gondolod beszélgethetünk :)

2016. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
a vagyok kimaradt. :D
2016. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!