Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mivel lehet lelket önteni egy...

Mivel lehet lelket önteni egy gyászolóba, aki elvesztette édesapját?

Figyelt kérdés
Én az egyik barátnője vagyok,és nagyon elszomorít,hogy ilyen letörtnek látom őt. Tudom,hogy ilyenkor nagyon nehéz neki,de azért valami biztosan van,amivel mosolyt lehetne csalni az arcára. Bármi érdekelne. Légyszi adjatok valami ötletet,mert teljesen tanácstalan vagyok. Azt sem tudom,hogy mit mondjak neki. Ja és még az a kérdésem van,hogy ilyenkor jó az,ha próbálja elterelni a figyelmét az édesapjáról? Előre is köszönöm!

2015. aug. 28. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha érzi, hogy mellette állsz, az elég neki, még ha nem is mondasz semmit. A gyászról pedig nem kell elterelni a figyelmét, mert ez természetes dolog, amit muszáj élni, hogy tovább lehessen lépni.
2015. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hadd gyászoljon a maga módján. Nem szabad elnyomnia magában, mert akkor örökre benne marad a mérgező tüske. Annyit tudsz tenni, hogy érezteted vele, hogy mindig számíthat rád, és amikor csak beszélgetni szeretne, rendelkezésére állsz. Ne erőltess semmit, csak figyelj rá.
2015. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy kérdés: ilyenkor mit mondhatnák neki,mi az amivel bíztathatom,bátoríthatom vagy erősíthetem?
2015. aug. 29. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Ülj le vele nyugodt körülmények között és hagyd hogy elmondja ami benne van. De ez neked is nehéz lesz. Legyen elég zsepi meg víz, esetleg gyenge nyugtató-ha már felnőtt, vagy csinálj neki kamillateát. De elterelni semmiképp se akard a témát,ez a legrosszabb! Lehet harmincszor fogja elmondani ugyanazt,de türelmesen hallgasd meg.
2015. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!