A Mondo magazin segítségével meg lehet tanulni anime karaktereket rajzolni?
En Mondo nelkul rajzolgatok, gepeszkent van hozza kellő kezugyessegem, de jobban szeretek mar meglevo kepeket lemásolni.
Ezt ajanlom neked is. Keress ra valamilyen képre es azt rajzold le. Kozel sem olyan egyszeru mint ahogy mondják, de nem is lehetetlen meg egy bonyolultabb sem.
Es ezt amugy nem ertem... Akkor fogadnak el ha tudsz rajzolni?
Feljebb írta egy válaszoló azt hogy szerinte nem lehet megtanulni rajzolni. Hát én ennek az ellentétét szeretném mondani. Máshoz nem kell érteni mint begyakorolni a vonalakat, megfigyelni a dolgokat és színeket majd lapon ugyanazt felépíteni. Ez pedig teljes mértékben tanulható. Ennek ellenére szerintem NE mondoval próbálkozz. Az nagyon kevés és nem ér többet mintha magadtól kezdenél el másolgatni. Tanfolyam lenne a legjobb, de nem ilyen bal agyféltekés hülyeség. Én voltam és kidobott pénz. Tényleg bírsz majd a végén olyat alkotni mint amit ígérnek, de az kopírozás amit ott csinálnak nem pedig alkotás. Az egész lényege hogy egy nyomtatott képet kapsz magad elé amin átméregeted a főbb részeket a saját lapodra és összehúzod segédeszközökkel majd többé-kevésbé kiszínezed. Ez még a másolás alatt van. Aztán a tanfolyamon kívül nem fogod tudni használni semmire. Én azt ajánlom hogyha normális tanfolyamot (ami akár évekig tart) nem tudsz valamilyen oknál fogva megengedni magadnak akkor nézz körül az interneten. Ha tudsz angolul akkor rengeteg hasznos videót találsz a youtube-on.
Amúgy én is szeretem az animéket. Sőt! Oda vagyok értük. De szerintem elég gyengusz tudása van annak aki CSAK animés karaktereket bír rajzolni. Mangakáknak se elég, sőt nagyon kevés. Hátterek, egyéb tárgyak, ruhák, effektek, növények és rengeteg minden van amit a karaktereken kívül meg kell oldaniuk. Egy igazán jó rajzos a legtöbbel elboldogul. Persze az más hogyha csak azért kell hogy felfigyeljenek rád. Viszont hidd el, hogy csak ez nem fog népszerűséget hozni. Tapasztalatból beszélek, bár nem bánom. Persze vicces tud lenni mikor a matekórai munka egy karikatúra szerű portré a matektanárról amit eredetileg viccnek szántam. Mikor észrevette azt hittem balhézni fog érte, de végül megkérdezte hogy megtarthatja-e.
Én azt mondom hogyha szeretnél rajzolni akkor ne foglalkozz azzal hogy ki mit mond, csak azt csináld amitől szerinted te fejlődhetsz és gyakorold minden nap.
Sok sikert :)
Én sem kisiskolás szintről beszéltem. Igenis tanulható. Akiket tehetségesnek hívunk azokat általában elért sikereik után ismerjük el. Az odáig vezető út pedig nekik is megvolt.
Híres középkori festők is tanulással fejlesztették tudásukat hogy jobbak legyenek. Ez a tehetség szó pedig arra jó hogy azokra használjuk akik már elértek valamit ahelyett hogy azt ismernénk be hogy ők keményebben dolgoztak érte mint mi. Vagy hogy magunkat vigasztaljuk hogy ugye bennem nincs tehetség ehez ahelyett hogy addig gyakorolnánk kitartással míg nem sikerül. Híres művészek sem úgy váltak azzá hogy kezébenyomták általánosban a tollat meg papírt és aztán rögtön megrajzolta az utolsó vacsorát úgy hogy azt se tudta mi az.á csak mert tehetséges. Ezt hagyni kell kifejlődni idővel és minden nap gyakorolni, mint az életben minden mást.
Amúgy meg nem értem kérdező hogyha ilyen magabiztosan és jól rajzolz akkor pár rajzfilmkarakter miért okozna kihívást? Vagy esetleg Obata Takeshi szintjét szeretnüd Mondóval megugrani? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!