Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Őszinte igazság vagy kegyes...

Őszinte igazság vagy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy amióta az őszinteséget vallom nem tudok a tükörbe nézni? Miért jobb hazugságban élni, mikor tudod hazudni bűn?
2015. jan. 8. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
"Az emberek nem akarják hallani az igazságot, mert nem akarják, hogy az illúzió, amiben élnek, tönkremenjen." /Friedrick Nietzsche/
2015. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem jobb hazugságban élni. Néha nagyon fáj az igazság, de azt kell bevallani.
2015. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Kertesházban a legjobb élni.
2015. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem senkinek nem jobb hazugságban élni, mondjuk az első idézetben van valami igazság.

Mi az hogy emiatt nem tudsz tükörbe nézni?

2015. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mhh... vegyünk egy egyszerű példát. Valaki csinál egy ételt, és mikor te megkóstolod egyáltalán nem ízlik. Megkérdezi hogy milyen? Te meg mondod neki h: hát ez szörnyen rossz, nem akarom eltúlozni de ilyen rosszat még soha nem ettem. Egy idő után sok sok kicsit ilyen összegyűlik, és azt veszem észre h senki nem kíváncsi a véleményemre mert hát olyan amilyen. Plussz nem is beszélve arról hogy nekem mennyire rosszul esik másokat megbántani az őszinteségemmel ilyen helyzetekben.
2015. jan. 8. 17:48
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

És humor NÉLKÜL a legrosszabb élni.



(Kispolgárok).

2015. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
az első hozzászólónak: Szerintem az ember amitől fél, vagy azt szeretné hogy igaz legyen azt hajlamos könnyen elhinni.
2015. jan. 8. 17:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Az igazság és a taplóság között kis határ van, és könnyen át lehet vele esni a ló túloldalára, vagy épp az elszenvedője veszi jobban a szívére.


Pl ha valaki rosszul főz...én is ettem már olyat, ami nem az én ízlésem volt, mégsem mondtam meg az illetőnek. Egyrészt szívből csinálta, lelkesedéssel, akkor csak nem mondom neki hogy fújj de szar. Másrészt még ha rossz is, akkor is úgy voltam hogy majd közlik vele mások, ne én legyek a konfliktus kezdeményezője.

2015. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi értelme az életemnek, ha nem mondom meg másoknak a véleményemet?
2015. jan. 8. 18:15
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 18:15


Sokszor volt hogy kiteregettem a szennyest másoknak aztán,nem tettszet nekik. Ma már megfeleni akarás van. Szivás

2015. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!