Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tegyem túl magam ezen...

Hogyan tegyem túl magam ezen az egészen? Tényleg nekem kellene változnom?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, de köszönöm annak aki elolvassa. 17/L


Kezdem ott hogy mikor kb 5-6 éves voltam, a szüleim elváltak. Én anyához kerültem, és ő agresszív volt velem és mindig apa ellen hangolt, ettől függetlenül én nagyon szeretem és nem haragszom rá. Apa rendes volt és sosem akarta előttem anyát "be mocskolni" viszont élettársi kapcsolatban él egy nővel, neki van egy fia de nem apától. És engem az zavar csak hogy a fiú követelőzik és tőlem sajnál mindent pedig én alig kérek valamit. Amit kérek apától azt általában meg kapom de azt mondom inkább ne kapnám, csak lennék neki fontos. Mellettem még sohasem állt ki, az új "családját" mindig megvédi.. Szóval olyan mintha ők fontosabbak neki, nekem meg inkább ad pénzt vagy vásárol csak hagyjam békén. :/

Anya szintén nem foglalkozik velem, eltart meg minden de mégcsak azt is a szememre hányja hogy én eszek és iszok. Ha van pénzem mindig el kéri és ha azt mondom hogy az az enyém ki akar rakni ottholról, mondván hogy az az ő háza.. Ő sem vígasztalt meg soha. Ha sírtam mindig idegesek lettek és kiabáltak.. Barátaim vannak de csak ilyen érdek barátságok, akkor jönnek ha kell nekik valami, ha én keresem őket akkor leráznak vagy észre sem vesznek.. Barátom sincs nem is volt még és így annyiszor eszembe jut, hogy mennyi ember van ezen a világon, még sincs egy sem, akit érdekelnének az érzéseim vagy aki meg vígasztaljon és megöleljen ha magányos vagyok. Olyan magányosnak érzem magam.


Szerintetek nekem kellene változtatnom valamin vagy szimplán az a sorsom hogy örökké, halálomig "egyedül" éljek?



2014. dec. 6. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugye milyen érdekes, hogy több milliárd ember él ezen a földön, és létezik a magány?


Egyébként 17 éves vagy, baromi korai abba belegondolni, hogy örökre egyedül élj. A szüleid rosszul állnak hozzád, abszolút érzéketlenek, az írásod alapján nem teszel semmi olyat, ami miatt így kellene hogy viselkedjenek. Barátnőm szülei hasonlóak, katasztrófális helyzetek alakultak ki ott is.. Idővel el fogsz szakadni tőlük, és önálló életet fogsz élni, és nem egyedül. A jelenlegi helyzetedben én beletemetném magam valamibe (hobbi!), és a pénzemről egy k****rva szót nem szólnék nekik.

2014. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az #1-nek igaza van, és egyébként 17 éves vagy, szóval nem rakhat ki a lakásból, mert akkor te meg feljelentheted.
2014. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hová valósi vagy? (elég csak egy megyét mondanod) :)
2014. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Néhablehet jobban járnék.. A hajléktalanok legalább össze tartók. Na jó ezt azért én sem gondoltam komolyan. Nem tudom mi lesz később ha nem lesz senki aki engem megvígasztalna magányos, szomorú perceimben, akkor később én is érzéketlenné válhatok nem?!


Miért érdekel hogy hol lakom?

2014. dec. 6. 18:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzeted és sajnálom is, hogy így alakult, de 17 évesen azért már az emberek inkább kezdenek érzelmileg meg mindenhogy elszigetelődni a szüleiktől. Majd találsz egy barátot idővel, de most már nem lesz olyan, hogy "apuval elmegyünk a vidámparkba" meg hasonlók.
2014. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát eddig sem volt.. Én apával még soha nem voltam sehová, ellenben az új "családjával" külföldön is járt, nem is egysze, és soha nem kérdezte hogy nekem lenne-e kedvem velük menni.. :/ hát ennyire szeretnek.
2014. dec. 6. 18:37
 7/9 Pinky Baba válasza:

Szerintem nincs okod változni, mivel te nem tettél semmi rosszat ők viszonyulnak hozzád rosszul.

Az első kommentelőnek igaza van, ne szólj a pénzedről.

Én lassan 16 leszek és nem volt még barátom szóval ebben a részben nagyon együtt tudok veled érezni.

A szüleid viselkedése pedig nem éppen normális de semmi ötletem nincs mit lehetne tenned ellene:(

2014. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést, annyi különbséggel, hogy én fiú vagyok és a szüleim 13 éves koromban váltak el, nem túl békés módon... Hidd el tudom milyen mikor semmibe vagy véve, anyámnak és apámnak is született másik gyereke idővel szóval én szépen háttérbe lettem szorítva, én apámhoz kerültem, választhattam kivel akarok maradni és mivel itt a közelben voltak barátaim ezért őt választottam. Apám nője éveken át szívesen b@ szogatott minden apróságért, aztán a végén nekem kellett bocsánatot kérnem mindig, vagy takarodhatok el itthonról, volt hogy mamámhoz kellett átmennem aludni, mert apám nője bevágta a durcát hogy elköltözik stb.. és meg lett mondva ha ő elköltözik mehetek én is.:) Rengeteg kö.cs.ög.séget el kellett tűrnöm, könyvet lehetne róla írni... Nem neked kell változnod, a szüleid b@ szták el az egészet, és te ittad meg ennek a levét...


Üdv 21/F


Ha gondolod írj üzenetet nyugodtan.

2014. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az egyik válaszadó írta, hogy legyen hobbid, és ez nagyon jó ötlet. Javasolnám, hogy olvass, tanulj sokat és próbálj meg bekerülni a felsőoktatásba (főiskola,egyetem) lehetőleg távol a szüleidtől. Ott hasonló korú és érdeklődésű emberekkel tudsz ismerkedni és pl egy kollégium fejleszti a közösségi életed. Emellett kaphatsz ösztöndíjat és így még pénzed is lesz. Semmiképp se keseredj el, fiatal vagy még, előtted az élet:)
2014. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!