Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Már nehezen megy a beszélgetés?

Már nehezen megy a beszélgetés?

Figyelt kérdés

Régen sok emberrel, órákig képes voltam beszélni mindenféléről, nagyobb szünetek nélkül, elszórakoztunk, eltémázgattunk és jó volt, azonban az évek során kialakult bennem egy érzet, hogy biztosan zavarnék, ha ráírnék erre-arra, és inkább nem teszem, ha rá is veszem magam, nehezen megy, vontatott, kicsit rágörcsölök az egészre, előre félek, hogy megszakad a szál, és bebizonyosodik, hogy nem tudok úgy lereagálni dolgokat, és úgy kommunikálni, mint pár éve.

Ha rám írnak, és közlik, hogy unatkoznak, azután általában már felelni sem szoktam, és ha nem is mondják, él bennem a tudat, hogy biztosan azért kerestek fel, mert nincs jobb dolguk.

Néha sikerül beszélgetnem rendesen, aminek nagyon is szoktam örülni, de úgy érzem, egyre ritkább.

Érzett valaki így? Sikerült kilábalnia belőle, és ha igen, hogy?

Nem szeretnék emiatt az ostobaság miatt elveszíteni mindenkit.


2014. szept. 1. 13:10
 1/4 anonim válasza:

Ne aggódj emiatt nem veszítesz el senkit.Amúgy,nekem is most van ez a korszak...de nem görcsölök meg minden.Csak nem merek beszélni meg minden.A töri tanárom is cikiz,hogy nem vagyok vele természetes.De hát majd kinövöm..Talán nem...Nekem csak az a problémám,hogy a mondatomban néha beakad a hangom és rosszul fogalmazok.Görcsölni meg akkor szoktam(ritkán) amikor kihívnak a táblához vagy egy komoly tanárral kell beszélnem,esetleg új tanulókkal.

De attól függetlenül nem veszítesz el senkit(asszem) esetleg csak unalmas lestel számukra meg idegesítő.(legtöbbször).A lényege ennek,hogy légy gyengéd,laza.(a b.nőm folyton ezt mondogatja).

2014. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Leszel* bocsi,gyorsan írok:)
2014. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg egyáltalán nem tudok megszólalni társaságban! Egyszerűen nem tudok miről beszélni! Vagy ha igen akkor is csak egy rövid ideig kb 5-10 perc és utána síri csönd van!

22f

2014. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert nincs önbizalmad és azt hiszed, hogy mindenkinek csak a terhére vagy és hogy neked nem jár az, hogy figyeljenek rád.
2014. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!