Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segítsek, vagy mit...

Hogyan segítsek, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Barátnőm mostanában eléggé magába fordult. Nagyon jól tudom hogy most mennyi rossz dolog érte őt és tisztán látszik hogy nehezen viseli. Túl sok gond zúdult a nyakába egyszerre. Ezt akkor vettem csak észre, amikor már olyanokat mondott hogy már semmi élet kedve nincs és hogy sose felejtsem el. Én nagyon bízom benne és rosszul gondolja hogy ő egyedül van, mert sokan szeretik, csak képtelen meglátni bármi jót. Tudom, hogy érett az öngyilkossághoz, és ő maga mondta még nekem, hogy az öngyilkosság gyávaság, tehát bízom benne hogy ez meg se fordul a fejében. Őszintén szólva, nem lennék a helyében,de nagyon szeretnék neki segíteni.
2014. máj. 5. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Az öngyilkossághoz nem lehet érettnek lenni. Érett emberek is lettek már öngyilkosok akkor, amikor túl sok dolog nyomta a szívüket. Szerinte az öngyilkosság gyávaság, de vajon ő bátornak tartja önmagát?

Én is hasonló ember vagyok, mint a barátnőd, pusztán ezért mondom.

Ha sokan szeretitek, éreztessétek vele. Ha mostanában fordult magába, akkor feltételezem előtte nyíltabb volt, tehát szerintem nem fog nemet mondani arra, ha elhívjátok valahova. Akkor talán elkezd majd az életkedve visszatérni. Illetve ha kér valamilyen segítséget, sose legyetek elutasítóak. Mást nem nagyon tudtok tenni.

A lelki sebeket ritkán gyógyítja be az idő, de ha úgy érzi, hogy fontos valaki számára és áll valaki mögötte, nem hiszem, hogy meglépné az öngyilkossághoz vezető határt

2014. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!