Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedülállók! Elgondolkoztatok...

Egyedülállók! Elgondolkoztatok-e már azon, hogy az apránként közeledő korai sötétedés ideje alatt jobban össze kellene tartanunk valamilyen formában a viszonylag hiányos közbiztonság miatt?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az is ihlette, hogy maguk a rendőrségen dolgozók is mondták korábban, hogy kevesen vannak és alulfizetettek. Tavaly valamikor olvastam egy hölgy kétségbeesett segítségkérését, hogy mit csináljon, ha fél bizonyos esetekben.


Legutolsó közelebbi hozzátartozóm áprilisban hunyt el, azóta egyedül vagyok. Eddig ugyan mindig világosabb volt a késő tavaszi és a nyári időszak miatt, de heteken belül ez változni fog.



#közbiztonság erősítése
aug. 3. 04:45
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Van igazság abban, amit mondasz. Hogyan képzeled el ennek a kivitelezését?

Szerintem: netes, telefonos kapcsolattartás egymással; találkozók, ahol meg lehetne beszélni, hogy ki-hogyan tud védekezni; esetleg megtanulni pár hasznosabb önvédelmi fogást.

aug. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen. Felvetettem egy lakóhelyemhez közeli hivatalos személynek, hogy külön kellene valamilyen közbiztonságot segítő mobilalkalmazást indítani.


Érdekelte a dolog, de bizonytalan volt abban, hogy van-e ilyen.


Létezik a hazakísérő telefon alapítvány. Egyszer kíváncsiságból kipróbáltam. Eléggé bizalomgerjesztőnek tűnik, de sajnos csak az éjszaka nagyon rövid részében elérhető.


Van egy ismerősöm, aki annyira kihalt helyen lakik, hogy elég sokszor eltévedt már a késői órákban, mert nagyon belefeledkezik a munkájába, nem tudja abbahagyni sokáig. Eléggé borzongtam, amikor többször hívtuk egymást, hogy mi van vele.


Egy másik nagyon jó ismerősöm pedig attól félek, egyszer fagyhalált hal a nagyon hideg lakásban. Mindenféle segítség jól jönne neki.

aug. 3. 06:55
 3/9 anonim ***** válasza:

2#: Az ismerős problémájára megoldás esetleg: valaki nem tudná hazakísérni/vinni? Egyedül dolgozik (írod, hogy: "nagyon belefeledkezik a munkájába")? Vagy esetleg taxi?


A másik ismerősödnek pedig: a helyi családsegítővel érdemes lenne felvenni a kapcsolatot. Ha idős, akkor az idős-ellátó részleggel. Van ún. "Házi segítségnyújtás" lehetősége településenként. Van az ún. "Gondosóra" lehetőség is.

aug. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a késői órán hazatérőnek már azért nincs senkije, mert még mindig reménytelenül szerelmes a második feleségébe, aki már nem akar visszamenni hozzá.


Hajthatatlan ebből a szempontból, hiába győzködi a környezete, hogy keressen másik párt magának.


A gyereke pedig tartósan beteg, fogyatékos ennek a fenti illetőnek. Rá nem tud számítani ilyen szempontból.


Igen, már számtalan esetben mondtam annak a "fagyoskodó" ismerősömnek, hogy hova forduljon. Mivel 60 felettiek, már elég nehezen meggyőzhetőek.

aug. 3. 07:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Merrefelé laksz és mennyi idős vagy?
aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok. Már középkorú.
aug. 3. 08:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes lenne ezt megszervezni, viszont akkor ezzel valakinek foglalkoznia kell.

Te érzel magadban erre hajlamot, hogy megszervezz egy ilyet, és aztán fenn is tartsd? Valamennyi pénz is kell majd hozzá.

aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó lenne persze ezt meghirdetni valahogyan. Most eszembe jutott egy ötlet.

Lehet, hogy ki is próbálom.


Persze a válaszra legalább hétfőig biztosan várni kell, mert hivatalos helyeken hétvégén nem igazán foglalkoznak semmivel, ami nem nagyon sürgős.

aug. 3. 08:25
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is érdemes lenne egy ilyennel komolyabban foglalkozni, biztos vagyok benne, hogy nagyobb igény lenne rá, mint elsőre gondolnánk.
aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!