Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azok az emberek,akik bebeszéli...

Azok az emberek,akik bebeszélik maguknak,hogy ismert ember a párjuk,azért teszik,mert így jobban elviselik a magányt?

Figyelt kérdés
Ha én bebeszélném magamnak,hogy összejöttem Shakirával a kolumbiai énekesnővel,lehet hogy jobban érezném magam?Nem érezném magam ilyen egyedül?Büszke lennék rá hogy egy ilyen ismert és csinos énekesnő a párom?Lehet hogy egy idő után magam is elhinném hogy összejöttem egy ismert énekesnővel?

jún. 26. 01:36
A kérdező szavazást indított:
Az álmodozás segít ha magányosak vagyunk
Attól hogy álmodozunk még magányosnak fogjuk érezni magunkat
8 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én nem ismert nőkről szoktam álmodozni hanem a munkahelyről a csajokról.Gondolatban már mindegyikkel lefeküdtem,a valóságban viszont jó ha visszaköszönnek.
jún. 26. 01:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
jún. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
jún. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg hülyének néznének ha azt mondanám hogy tetszem Shakirának mert hosszú ideig engem nézett a tévé képernyőjén keresztül.
jún. 26. 01:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán
jún. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is simán lehet a megküzdési mechanizmusok egyike, hogy az illető elviselje/ jobban bírja a magányt. Egészséges mértékben (=míg nem hátráltatja az illető életét, míg nem folyik össze a valóság és képzelet) szerintem teljesen rendben van, ha álmodozunk.

Azért is lehet, hogy ilyent bebeszélnek maguknak, hogy az önbizalmuk hozzák magasabb szintre, vagy pedig, sok idejük van, esetleg ingerszegény az életük.


#4:

lehet, de azt sem tartom kizártnak, hogy valaki poénként fogná fel ezt a kijelentést.

jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4 Ez inkabb deluziv zavarra utal, pl skizofreniara. Szoval en nem hulyenek neznem, hanem pszichotikusnak.
jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez van mögötte:

[link]

Itt is a mérték a lényeg. Ha valaki magányos, könnyebben beleeshet plátóian akár személyesen nem ismert emberekbe is. Igen, okozhat ilyet a magány. Kismértékben nem káros, mindenkinek van olyan híresség az életében, aki tetszik/tetszett, de nem uralja el a vonzalom az életét, tud reális kapcsolatot is kiépíteni. Ha valakinél ez túlzott, akkor az meggátolhatja, hogy kapcsolata legyen, vagy a meglévő kapcsolatát kevésnek érzi. A legsúlyosabb szint az, amikor téveszméi lesznek, azt hiszi, hogy valós kapcsolat van köztük, esetleg az illetőt elkezdi zaklatni is.

jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az erotomania is a pszichozis egyik megnyilvanulasi formaja.
jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

A mérték a lényeg, ennek a cikknek a végén írják:

[link]

jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!