Szerintetek is a társadalom "vezetői" akarják az embereket minél magányosabbá tenni, vagy ez egy nem direkt folyamat?
A z generáció eddig a legmagányosabb az összes közül, és meglehetősen észre lehet venni a kommunikáció képesség különbségeket a generációk között.
Sokan azt mondják hogy ez a tervük a cégeknek, hogy minél többet használják a termékeit, mint az instagram, tiktok, facebook, youtube, és minél függőbbek legyenek az egészségtelen ételekre az emberek, ezáltal egyre több pénz zsebelnek be a cégek.
Vagy ez csak a social media 2014 nagy elterjedése miatt alakult ki?
Egy Z generációs
"a tervük a cégeknek, hogy minél többet használják a termékeit, mint az instagram, tiktok, facebook, youtube"
Ez nyilvánvaló, hisz egy profitorientált cég célja a profit maximalizálása, a következményekkel viszont egyáltalán nem törődnek. Bár az elmagányosodásnak több oka is van, ezek közül csak az egyik az internet, illetve a social media elterjedése.
Tény, hogy van közük hozzá, ahogy a politikusoknak is.
De!
Ki hátráltat abban, hogy keresd a hasonló gondolkodású és értékrendű, érteklődési körű emberek társaságát?
Amúgy:
- Oktatási rendszer rendbetételével (szórakozás tudománya, kérdezés tudománya, döntés tudománya, szervezés tudománya stb.) és pozitív propagandával, felügyelve a médiát, megszűrve a káros elemeket, simán lehetne javítani az életminőségen.
De, itt meg a politikusok is ludasak...
Sajnos a hitvány, debilek uralkodnak.
Hát, sajnos annyi nekünk. :-/
A kapitalizmus ledarálja a jövőnket.
Ld. pl. Mark Fisher: Kapitalista realizmuscímű könyvét.
Vagy ez is eléggé összefoglalja:
„Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.” Lányi András: Ha tudják, miért nem teszik?
Két fő dolog van itt: a cégek és a politikusok.
Mindkettőnek azért jó, ha magányos és elveszett vagy, mert akkor többet fogyasztasz / könnyebb irányítani (pl. szavazáshoz).
“ észre lehet venni a kommunikáció képesség különbségeket a generációk között”
Itt mire gondolsz pontosan?
5. arra hogy a többi generációnál azt vettem észre, hogy a többsége sokkal nyitottabb, és sokkal könnyebben kezdenek bele (akár idegenekkel) beszélgetésekbe.
Ui: utólag visszaolvasva egy kicsit szerencsétlenül írtam le a a leírást, de remélem le lehet szűrni belőle a lényeget :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!