Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tudnék csinálni ha állandó...

Mit tudnék csinálni ha állandóan szarul vagyok?

Figyelt kérdés
Hát igazából nem tudom hol kezdjem nem nagyon vannak barátaim mert úgy tartom, hogy aki nem ír rám nem beszélget velem nem kérdez semmit és nem keres az ne mondja magát a barátomnak, barátom van neki tudom el mondani a dolgokat de ő nem nagyon tud sajnos segíteni de azért próbálkozik illetve nem nagyon tudom hogy is tudna, igazából magammal vannak gondok de családi problémáim is vannak illetve iskolabeliek is, nem tudom ki tevő legyek allandoan rossz kedvem van és nem tudok ellene tenni illetve suliba is így van és ott pedig főképp nincs senkim pszichológus nem tudok el menni mivel anyukámmal van a fő probléma és nem tudhat róla

2022. jan. 9. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szakember lenne pedig tényleg a legjobb, főleg ha ennyire a család okozza a gondokat. Mamát, papát, egyéb rokonokat meglehetne kérdezni, hogy segítenének-e ebben, vagy a szüleiddel is beszélhetsz, nem kell megmondani hogy anyukád miatt akarsz menni. Mondd hogy a covid miatt állandóan letört vagy és úgy érzed segítségre van szükséged, nem kell túlragozni. Amit majd a szakemberrel beszélsz, az köztetek marad, nem fogja megtudni senki.


Amiket lehet csinálni esetleg:


- a barátoddal többet és részletesebben megosztani a problémáidból, megkérdezni hogy nem-e terheled vele


- további rokonokkal ha van lehetőség, szorosabbra fűzni a kapcsolatot (pl. nagyszülőkkel, unokatesókkal, tesókkal, stb.)


- nem besértődni ha nem írnak, hanem elfogadni hogy nem vagytok még olyan szinten, hogy így keressétek egymást. Ettől még lehetsz jóban másokkal, találkozhattok, mászkálgathattok -> jó, mert akkor sem otthon leszel és még társaságod is lesz; majd idővel kialakul amikor ezekről is beszélhetsz velük


- hobbik keresése, űzése, nem feladása -> nemcsak kikapcsol, de kiszakít az otthoni létből. A mozgás különösen jó lenne, feszültséget is tudsz leadni vele. Mind a testednek, mind a lelkednek jót tesz. Például egy csapatsporttal, legyen szó mondjuk kézilabdáról sok új barátot találhatsz és közben közösségben vagy


- ha van ilyesmihez kedved, olvass, alkoss, rajzolj, kreatívkodj. Megint lekötöd a figyelmed, kiszakadsz kicsit a valóságból és bővül a fantáziád, javulnak a képességeid. Ez abban lenne különösen jó, hogy egyedül is feltalálnád magad, nem kellene másokra támaszkodni hogy jól érezd magad


Hosszútávon persze valahogy majd meg kell oldani azt a gondot ami anyukádhoz köthető, ha máshogy nem akkor majd költözéssel.

2022. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!