Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sok helyen miért nem lehet...

Sok helyen miért nem lehet többet keresni nettó 200 ezernél?Miért a 200 ezer a plafon?

Figyelt kérdés
Én se keresek többet,titkárnő ismerősöm se,bolti eladó ismerősöm se,portás ismerősöm se,gyári munkás ismerősöm is örül,ha műszakpótlékokkal,túlórákkal együtt megvan neki a 200 ezer.Azért fizetnek ennyit a legtöbb helyen,mert ez a megélhetéshez kevés,de az éhenhaláshoz sok?

2021. máj. 15. 11:20
A kérdező szavazást indított:
Nettó 200 ezer jó fizetés
Kevés a nettó 200 ezres fizetés
Aki annyit keres,az magának köszönheti,miért nem tanult
51 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

Miért fizessen többet, ha ennyiért is elvállalják a munkát?


+ többet nem tud kitermelni, úgy hogy még nyeresége is maradjon.

2021. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
Jól látod, ezt hívják éhbérnek.
2021. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
65%
Mert szutyok Mo.
2021. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ezt nagyon pontosan kifejezted. Olyan "sokat" kell fizetni a népnek, hogy ne lázadjon fel a rendszer ellen, de olyan "keveset", hogy ne tudjon kikerülni a rabszolgaságból.


Ez a plafon minden országban máshol van... A magyar cselekvésképtelen, birka természetű. Az 140 000 forintért us robotolna. Az Amerikaiaknál meg fegyver van, ellenben buták: ha fenyegetve érzik magukat, rettentően veszélyesek lehetnek. Hiszen jól el vannak látva lehetőségből, ellenben hiányt szenvednek józan gondolkodásból.

2021. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem tetszik dolgozz olyat, amit jobban megfizetnek. Miért fizessen többet, ha talál olyat, aki ennyiért elvállalja? Miért fizetne többet, ha ennyit ér a munka (veszteséges lenne többet fizetni)?
2021. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom ez hol van, gondolom kelet Mo., vidék.

Itt Budapesten meg 200 ezer alatt “nehéz” keresni. Aki futár 250-300-at megkeres. Bolti eladó 200-250. Irodista, pedagógus 200-230. Gyári munkás 250-350

2021. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%

Mi a végzettseged, mihez értesz?


Én IT területen dolgozom, szakirányú diplomával... itt millió fölött van a plafon...

2021. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
39%
Orbán Viktor!
2021. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert senkinek sem érdeke egy bérháború. Neked munkavállalóként az a célod, hogy minél több pénzt keress ugyanannyi munkával (idő és energia befektetéssel), míg egy cégnek/vállalkozónak az a célja, hogy a lehető legkevesebb bérért megtalálja a legjobb munkaerőt. Itt jegyzem meg, hogy ha valaki talál mondjuk egy jó informatikust nettó 600 ezres fizetésért, az a munkaadónak konkrétan ajándék, hiszen aránylag olcsón jutott hozzá a munkaerőhöz.


Na de hogy a kérdésre visszatérve és a bérháborúhoz: bár sokat hallani a munkaerő hiányról, ha megnézel 2 azonos céget mondhatni a fizetés teljesen megegyező. Természetes, hogy ha bármelyik is emelne a fizetésen mondjuk 50 ezer forintot, akkor az egyik cégből szépen átvándorolnának az emberek ahhoz a céghez, ahol 50 ezer forintot lehet keresni. De mivel ennek a cégnek is működnie kell, így kénytelen kompenzálni, hogy nála maradjanak/visszamenjenek az emberek. Ezt hívják úgy hogy bérháború és erre 1 cégnek sincs szüksége. Itt is ennyi meg ott is annyi a fizetés, így eszedbe sem jut átmenni a trafikból beülni a kasszába vagy elmenni operátornak, hiszen többet ott sem fogsz keresni. A munkaadónak pedig megmarad az alkalmazott a gyárban is, meg a trafikban is.

2021. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%

"200 000 alatt nehéz keresni Budapesten"...? :D


Én is Budapesti vagyok. Az első fizetésem - 2017-ben - havonta 98 000 forint volt, 8 óra esetén. Más helyen havonta 100 000 forintot kerestem 5 napi 4 órában, 160 000 forintot ugyanitt, 4 napi 12 óra esetén. A 4 óra itt kényelmes volt, de semmire nem volt elég, 12 órában a belemet kidolgoztam, de ugyanúgy nem volt elég, plusz még nem is érte meg a belefektetett energiát.


Ezután 4 órában 70 000 forintot, majd máshol 8 órában (igazából csak 7 volt amit le kellett dolgozni) 140 000 forintot.


Egyetlen egy helyen kerestem 200 000 fölött, a legutóbbi munkahelyemen - ott 240 000 forint volt a havi fizetés, 12 órában.


Nem vitatom, hogy egy szakács (jellemzően 300 000 forint) vagy egy ENSZ-alkalmazott (350 000 - 750 000 forint, ha nem vagy "felsőbb" pozícióban) meg tud keresni ennyit, illetve a szakemberek is, de átlagos emberként, ha nem a szakmádban dolgozol - és persze Magyarország területén - rendkívül ritka, ritkaságszámba menő.


Bárki bármit állít, 200 000 forint itthon jó fizetésnek számít, Budapesten is. Megélni viszont ebből is éppen csak hogy lehet, megtakarítani viszont - érdemben - semmit.

2021. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!