Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok kilépni ebből?

Miért nem tudok kilépni ebből?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok és már lassan egy éve gödörben...pár hónapja csak arra tudok gondolni, hogy az öngyilkosság lenne az egyetlen, ami megoldaná a helyzetemet. Ha élőben látnál, sose hinnéd el, hogy ezt a kérdést én írtam ki. Mások előtt ugyanis nagyon vidám, kedves, beszédes vagyok. A gondom az, hogy fel kellett mondanom az előző munkahelyemen, mert a főnök szexuálisan zaklatott. Sokáig húzta a felmondásomat, zsarolt, hogy tönkreteszi a városban a nevemet, ha nem maradok még egy hónapot. Mivel befolyásos ügyvédek is vannak a társaságában, ezért nyilván muszáj volt maradnom. Semmi olyat nem csinált velem, ami nagyon durva lenne, de már attól forgott a gyomrom, ha megölelt, csókolgatta, nyalogatta a kezem, mindegy is. A lényeg, hogy miután sikerült elszabadulnom, rá egy pár napra berobbant itthon a koronavírus és azóta nem találok új munkát. Mindenki piszkál a családból, hogy nem akarok dolgozni. El sem hiszik, hogy mennyi helyre beadtam a jelentkezésemet. Szinte mindig egyedül vagyok itthon, mert a párom éjjel-nappal dolgozik, hogy egy fizetésből fent tudjunk maradni. Iszonyatosan mardos a lelkiismeret emiatt, de ő vigasztal, hogy inkább ez, mint hogy az öreg kejenc főnök mellett maradjak. Barátnőim nincsenek, senkivel nem tudok beszélgetni, csak a párommal, viszont őt nem akarom terhelni. Úgy érzem, sosem lesz már semmi hasznom, feleslegesnek érzem magam.
2020. nov. 10. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit negatívan kezdek el neked írni de ezzel valahogy én is így vagyok,igaz én 22 vagyok,többször gondolkodtam azon hogy keresek egy hidat aztán.....


Ne azt nézd hogy mi a hadsznod ha nem élvezd az életedet,az élet nem mindik könnyű,most éppen a nehezebb időket éled meg.

Javaslok neked pszichológust akár többhöz is el mehetsz,amelyikkel megtalálod az összhangot annál maradj és működj vele együtt,hidd el jót fog tenni.

Tudom nehéz most munkát találni de jól tedted hogy el jöttél,ezután kezdhetsz egy új életet.

Családodnak pedig mond el,már rajta vagy az ügyön,keresed a munkákat és küldözgeted az önéletrajzodat,ha továbbra is piszkálnak ezzel mond hogy hagyják abba ha nem teszik ne beszélj velük pár napot.

Koncentrálj magadra, vannak ingyenes pszichológusok is amit a tb támogat, ne félj segítséget kérni és el mondani azokat a dolgokat amik számodra rosszul esett,lelkileg eléggé tönkre tett az az ember.

Nehéz döntés de ha nincs olyan munka ami szuper lenne neked akkor sajnos keresni kell egy rosszabbat amiből lesz pénz, egy ideig muszáj de ha az alatt rendbe tudod tenni magadat akkor már megérte.

Sok sikert és kitartás.

2020. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, nem vagy egyedül. Sokan elvesztették mostanság a mukahelyüket, újjat találi pedig nehezebb, mint valaha.

Én egyedül élek fél fizetsből, mukaviszonyom megszünőben. Viszont én nem a munkától érzem hasznosnak magam, úgyhogy csak a pénzhiány frusztrál, de az nagyon. Munka hiányában taulásba kezdtem, az is egy hobbi, cél, kikapolodás, társaság nekem, bár most hogy digitális oktatás jön, ez se lesz az igazi. De csak eltűnik ez a köcsög virus egyszer...

2020. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lényeget leírták előttem, még annyi, hogy nyugodtan beszélj a párodnak is az érzéseidről, gondolataidról, ne légy abban a tévhitben, hogy ezzel csak terhelnéd őt, stb. Nem véletlenül a PÁROD :) Nyilván az se jó hosszútávon, ha mindig negatív a légkör meg ha rajta vezeted le a feszültségedet (ez megint más téma), de igenis kellenek a "lelkizések" egy kapcsolatban.
2020. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!