Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek azt, hogy senkinek...

Éreztétek azt, hogy senkinek sem vagytok igazán fontosak?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom azt érzem, hogy senkinek sem vagyok elég fontos, otthon a családban a megfelelés nagyobb volt, mint a szeretet, úgy éreztem, hogy csak akkor vagyok jó és szerethető, ha jó jegyeket viszek haza, vagy ha átlagon felül teljesítek, csak evvel tudtam kivívni a szüleim ,,szeretetét'' és figyelmét.Senkitől nem kaptam meg azt a feltétel nélküli szeretetet,soha nem tudtam a szüleimben és senkiben sem úgy igazán megbízni és azt sem hittem, hogy valaki tart annyira fontosnak, hogy törődjön velem. Fiatal felnőttként azt érzem, hogy semmi nem működik, a szorongásom megbénít, nincsenek sikereim, nem visz előre semmi. Tanulmányaimat is többször megszakítottam, néha olyan jól esne ha valaki támogatna és megértene.A legtöbbször már élni sincs kedvem, nem látom értelmét, ha senki nincs mellettem, senki nem figyel rám. Szerintetek mi a bajom? Éreztetek hasonlóan?

#senkineknemvagyokfontos
2020. okt. 27. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Én jó egy ideje senkinek nem vok fontod
2020. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? fiú vagy vagy lány?
2020. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
23L
2020. okt. 27. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanez, egész életemben senkinek nem tudtam beszélni a problémáimról. Amikor kb. 10 éves koromban szóltam anyámnak, hogy csúfolnak az iskolában ő kinevetett. Most már felnőtt ember vagyok, évek óta egyedül élek, van hogy hónapokig senki nem keres, a barátaim is lekoptak szépen lassan vagy csak nagyon ritkán keressük egymást. Igazából tudom, hogy én magam építettem fel ezeket a gátakat magam köré és hogy én vagyok a hibás miatta. Olyan szinten közömbösek lettek már számomra az ismerőseim, hogy egy legénybúcsúra is simán nemet mondok, aztán otthon főzők egyedül vagy ilyesmi.
2020. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Most is így érzek.
2020. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem hogy már soha többet nem leszek senkinek fontos - ez súlyosan legyengített engem és minden életkedvem elment.
2020. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!