Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire reális, hogy soha...

Mennyire reális, hogy soha sem talàlom meg a megfelelő páromat?

Figyelt kérdés

24/F vagyok, jelenleg MSc-re járok. Eddig még nem volt barátnőm és tudom, hogy ez nem normális. Úgy gondolom, hogy legalább az egyetemi éveim alatt már több lánnyal is össze kellett volna jönnöm, azonban nálam valahogy erre soha sem került sor. Kicsit pánikolok, hogy én soha sem fogom megtalálni úgymond az igazit, akivel családot is tudnék alapítani. Igazából attól jobban rettegek, hogy pár év múlva attól tartva, hogy mostmár nekem is kellene találnom egy nőt, egy olyan nőt fogok elvenni feleségül, akit nem igazán fogok szeretni, de mivel én is szeretnék családot alapítani ezért megpróbálom vele. És mivel nem fogom igazán szeretni, ezért nem fog működni a házasságunk igazán. Ettől jobban tartok mint attól, hogy soha sem lesz barátnőm, párom. Mivel szerintem az mindkét félnek rossz ha csak azért vannak együtt mert már abban a korban vannak és kell valaki.


Tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenkinek lesznek gyerekei, családja és sehol sincs kőbe vésve, hogy nekem már pedig lesz barátnőm, párom. Kicsit szomorú belegondolnom, hogy nekem miért nincs barátnőm. Az egyetemen egy lánnyal összejöhettem volna, azonban nekem ez a lány abszolút nem tetszik és emiatt az eset miatt is félek attól, hogy nekem csak olyan nő jut az életben maximum aki nekem nem is tetszik. Véleményem szerint akárkivel nem tudok családot alapítani. Ráadásul én legkésőbb 29 évesen szeretnék megnősülni, tehát valamivel kevesebb mint 6 évem maradt egy megfelelő nőt találnom. Ha abból indulok ki, hogy 18 évesen kezdtem el az egyetemet és azóta 6 év telt el úgy, hogy nem tudtam egy barátnőt sem találni, akkor eléggé reálisnak találom, hogy esélytelen, hogy 6 éven belül egy olyan nőt találják akivel az egész életemet szívesen leélném, és persze ő is ugyan ezt gondolja rólam.


2020. jún. 23. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Eleve irreális cél, hogy 29 éves korodra megnősülj, ha soha nem volt barátnőd. A középiskola, és most az egyetem a legideálisabbak párt találni. Nem jársz egyetemi bulikba, szórakozni? Lehetsz szomorú, de az önsajnálat nem visz előre, nem fog egyetlen ellenszenves, ronda nő, akit utálsz sem utánad kapkodni.
2020. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

Gratulálok. Nem baj, majd ha elváltok és a vagyonod fele elpárolog a válási hercehurcában, netán még gyerek is lesz és megtudod milyen hétvégi apukának lenni, meg milyen az ha más férfi neveli a gyerekedet, akkor rájössz mekkora barom voltál.


Hosszútávú kapcsolatod se volt, de 5 év alatt megtalálod azt, akivel a következő alsó hangon 50 évet le akarod élni? Aha, persze. Mese, azzal a bizonyos habbal!


Ja bocs, most olvasom, hogy bnőd se volt még, szóval azt se tudod milyen együtt élni valakivel huzamosabb ideig... Honnan tudod, hogy neked menni fog? Mindezt elsőre?


Kisebb az esély rá, mint a lottó 5ösre.

2020. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Lehetetlen ugyanazzal a gondolkodásmóddal megoldani a problémákat, mint amelyik előidézte őket. 24 éves vagy, előtted az élet, nehogy már az elején feladd! Az egyik ismerősöm 40 évesen találta meg az igazit, addig én is azt hittem, hogy örök agglegény marad (decemberben fog gyerekük születni). Állítsd át az agyad vesztes üzemmódból nyertessé: nem az a kérdés, hogy lesz-e valaha barátnőd, vagy sem - az a kérdés, mit tehetsz egy sikeres párkapcsolat érdekében!
2020. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 egyetértek. És el kell felejteni a megfelelési kényszert, meg azt a f*stengert ami itt a gyk-n folyik. Nem kell 29 évesen házasodni meg gyereket csinálni... hiába akar anyuka meg apuka unokázni. Nem kell az első randin szexelni, még ha jön 200 ember aki hangoztatja, hogy nekik akkor volt és évek óta együtt vannak. bal bla bla
2020. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Lehetséges, hogy soha sem találsz senkit.


Rengeteg +30as és még szűz van, mert ez egy ördöki kör. Minél több rossz tapasztalatod van annál kisebb az önbizalmad és minél kisebb az önbizalmad annél nagyobb az esélye, hogy rossz tapasztalatod lesz amikor megpróbálsz ismerkedni.


(Nekem még 21 évesen félév, több mint 30 randi és óriási akarat kellett, hogy felhozzam magam olyan szintre hogy ne féljek a lányokkal való interakcióktól és kényelmesen kezeljek bármilyen helyzetet.)


Szóval lehetséges.


Az is lehet, hogy majd pár év mulva találsz egy olyan lányt aki hajlandó veled összejönni és vele maradsz, mert túl kicsi az önbizalmad és tudod elképzelni hogy talánál jobbat vagy egyátalán bárki mást.


Így az is lehetséges forgatókönyt, hogy leragadsz kb az első embernél akivel összejössz és 20 évvel később nagyon rossz házasságotok lesz.


(Családi ismerődök közül legalább van 3 ilyen házasság)


Én is ismerek olyat aki nem boldog a kapcsolatában, nem nincs kedve újból singli lenni és megkockáztatni hogy soha sem talál mást, ami egy nagyon buta felfogás, de nagyon sokan így gondolkodnak, mert kicsi az önbizalmuk.


Szóval szerintem most állj neki és kényszerítsd magad a lehető legtöbb kényelmetlen helyzetbe, míg nem vállik természetessé az ismerkedés és utána tudni fogod mit akarsz és nem fogsz félni hogy soha sem találod meg, mert lesz elég sikerélményed, hogy tudni fogod az értéked és azt is hogy "ha ez a kapcsolat nem sikerül, a következő jobb lesz".


Viszont ha nem teszed akkor vagy óriási szerencséd lesz és az igazi talál meg valamilyen varázslatos módon. Vagy a fenti 2 opció.

2020. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!