Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Enyhe autizmussal élek, ezért...

Enyhe autizmussal élek, ezért nem tudok kapcsolatot kiépíteni másokkal. Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Sok mindenben fura vagyok kicsit,az emberi kapcsolatokat sem úgy élem meg,mint egy "normális" ember.Hiába vagyok kezdeményező,egy idő után már nem tudom fent tartani a másik emberrel a beszélgetést,a másik ember pedig "lelép",és meg sem próbál megérteni.

Szerintetek hogyan,milyen közösségben kellene próbálkoznom kapcsolatokat kiépíteni?

Attól,mert más vagyok kicsit,még ugyanúgy vágyom emberi kapcsolatokra,mint bárki más!

Köszönöm előre is annak,aki segítő szándékkal válaszol.



2019. okt. 26. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Konkrét választ nem tudok rá adni, de ez autizmustól függetlenül is fent álló jelenség. Sokan vannak, akik nem tudnak könnyen kapcsolatokat építeni.


Nekem is nehezen megy.

2019. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak az az egyetlen esélyed, hogy hozzád hasonlóakkal próbálkozol. De ki van ez találva rendesen, ők is másra/többre vágynak és ugyanúgy otthagynak. Valójában nincs értelme szerintem hosszabb kapcsolatokban reménykedni. A végére mindenki megy, az emberek cserélődnek, nem maradnak veled. Próbáld inkább ezt kihasználni, hogy minél több embert ismerhetsz meg, minden ember más és ez miatt nem lesz olyan monoton. Bár ez is egy olyan dolog, amibe bele lehet fáradni. Folyton elmondod ki vagy és honnan jöttél, mintha annyira számítana, de a végére úgy is ott hagy, akkor meg már nem számít semmit. De legalább egy emléknek megmarad.
2019. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz az érdeklődésednek megfelelő csoportokban, közösségekben. Van valami hobbid?
2019. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy és mi a szakmád? Ezen sok múlik. Nekem a Wikipédia közössége jutott eszembe (itt be tudsz illeszkedni a közösségbe online, és néha szoktak lenni "élő" találkozók is), vagy ha olyan a szakmád, ami vonzza a hasonszőrűeket, akkor ott érdemes próbálnod barátkozni.
2019. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Habár én nem vagyok autista, a másokkal való beszélgetés pláne ha egy idegen emberről van szó az számomra is nehézkes, tehát nem vagy egyedül a gondoddal :D

Szerintem is jó lenne ha kicsit részletesebben írnál magadról (ki vagy, mit csinálsz, pontosan mit takar a te esetedben az autizmus mert azért annak is vannak különböző típusai, stb., stb.) akár privátba is ha ide nem akarsz mindenkinek.

2019. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Wikipédia az illiberális demokráciáról: Eredeti meghatározása szerint egy olyan kormányzati rendszer, melyben ugyan szabad választásokat tartanak, de a polgári szabadságjogok hiányosságai miatt a nép hatalma korlátozott. Ennek egyik oka lehet, hogy a demokratikus működést ("fékek és ellensúlyok rendszerét", a hatalmi ágak szétválasztását) garantáló alkotmányt az adott ország kormánya figyelmen kívül hagyja, vagy ha a szabadságjogok alkotmányos keretei eleve hiányoznak.
2019. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!