Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha összeszedek egy csomó...

Ha összeszedek egy csomó szemetet a lakóhelyem környékén, azt hova rakhatom?

Figyelt kérdés

A falu melletti erdőben borzalmas szemétdomb van. A párommal nekilátnánk, hogy összeszedjük, de utána nem tudjuk, hogy hogyan tovább.

Több platós kisteherautónyi szemét lehet ott, nem csak 1-2 zsáknyi. Néhány háztartási gép is hentereg ott.

Még a műanyagflakon-halmokat talán meg lehet oldani, szelektív gyűjtő van a faluban, amit kb. félévente ürítenek, szóval akkor elviszik mellőle is a zsákolt hulladékot, bármilyen sok is. Na de a többi?

Önkormányzathoz lehetne/kellene fordulni ilyen esetben, de egyrészt tapasztalat, hogy nem foglalkoznak semmivel, ami nem a polgármester érdeke, másrészt a környéken más településen volt már ilyen, és még szerencse, hogy végül nem büntették meg az illetőt, aki összeszedte..

Haza nem hozhatjuk, érthető okokból. Nyilvános kuka a faluban van úgy 1 darab, az is egy papírkosár méretű valami. Szeméttelepen van egy limit, hogy mennyit lehet ingyen leadni.

(Őszintén szólva az időnket és az energiánkat szívesen fordítjuk erre, de fizetni nem igazán akarunk saját zsebből mások retke után.)


Hova lehet vinni akkor?

Mit tudnánk tenni, ha szeretnénk egy szép erdőd a szeméttelep helyett?


2019. febr. 15. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit jegyeznék meg, hogy mindenképpen jelentsétek be az önkormányzaton a szemétszedő akciótokat, mert ha meglátja az arra járó yard, hogy ti egy autóval ügyködtök valamit a szemétkupac mellett, tuti levonja a rossz következtetést...
2019. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Erdei (nem jelzett) turistaút, szerintem rajtunk kívül senki nem jár arra, nem hogy a yard. :D

De nem rossz tipp, biztos ami biztos... Köszi!

2019. febr. 15. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egyébként van hulladékudvar, ott ingyen le lehet rakni 1 köbméternyi bármilyen hulladékot, kivéve a veszélyest. A feltétele egy arra az évre szóló befizetett kukaszámla. Nekünk ebből van évente 4 db, azaz 4 köb szemetet vihetünk oda díjmentesen. Talán nálatok is van valami hasonló.
2019. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Igen, ezt írtam is, de van limit, és annál határozottan több a szemét.

2019. febr. 15. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, ezzel rögtön bele fogsz ütközni a bürokráciába és felelősségtologatásba:

[link]

2019. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ismerős.

Ezt az esetet említettem a kérdésben: [link]

Ez annyira szomorú. :(

2019. febr. 15. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Aprankent haladj, hulladekudvarba heti 1-2 utanfutonyi szemet mehet, ami szelektiv az mehet a gyujtobe, ha megtelt telefonalgass a zoldszamukra hogy tele van es elviszik.


Sajnos onerobol nem tudsz sokmindent tenni, en is szivtam vele mar..

2019. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!