Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti eladnátok az autótokat...

Ti eladnátok az autótokat csak ezért mert a lakóközösség megkért rá?

Figyelt kérdés

Egy éve tettem le a jogosítványt, és vettem autót is hogy a tényleges rutint is frissen megszerezzem. Vezettem sokat. Rokonokhoz vidékre azzal járok le, és nyaralni is azzal voltunk. De napi szinten nem használom, mert egy metrónyira van a munkahelyem, így a kötött pályás metró gyorsabb és olcsóbb is.

De csütörtökön lakógyűlésen sok lakó kiemelte hogy kevés a parkolóhely, és sokszor máshol kell megállniuk. És megkaptam hogy az én autóm úgyis csak ott foglalja a helyet, és hogy szerintük "ha nem használom akkor nem kéne önző módon csak azért ott tárolni hogy velük kiszúrjak". Finoman megkaptam hogy adjam el, "mindenkinek jobb lenne mint hogy itt önzősködök és másokkal szúrok ki".

Megmondom őszintén nagyon megsértett. Eszem ágában sincs eladni. Szerintem az ő irányukból nagy önzőség ez a hozzáállás. Fizetem az adót az önkormányzatnak. Közös költséget ugyan annyit fizetek mint ők. Szerintem nekem is jogom van a házhoz tartozó parkolóhoz. 1 helyhez biztosan.

Szerintetek?


2019. febr. 9. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igazad van. Én is voltam már hasonló helyzetben, azzal a különbséggel, hogy én külföldön tartózkodtam, miközben az autóm a ház kertjében parkolt. De nálunk normális volt a lakóközösség, és eszükben sem volt ilyen nyomást gyakorolni rám, hanem csináltak egy extra beállóhelyet hátrébb, ahol nem volt útban a kocsi. Igaz, macerás volt odajuttatni a kocsit (egy lépcsőfoknyi szintkülönbség volt, így rámpán kellett felmenni), de mivel ritkán közlekedtem vele, így ez nem volt gond. Nálatok is valami hasonló megoldást kéne kitalálni.
2019. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat biztos hogy senki kedveert nem adnam el. Ugyan olyan lako vagy ugyan ugy letetted a jogsit, az semmit nem jelent hogy nincs mindennapi hasznalatban, senkinek semmi koze ahhoz hogy mennyit hasznalod a sajat autodat. Eleg gyenge indokok hogy nem tudnak hol parkolni es hogy pont a te autod foglalja a helyet (1 helyet) ami egy embernek lenne szabad hely csak. Egyaltalan nem vagy onzo es ez nem kiszuras, ha eladod akkor is csak egyetlen ember lesz gazdagabb a hellyel es a tobbi akkor sem tudna hol megallni. Tuti hogy nem hatna meg a hulyeseguk. Barmikor menned kell surgosen valhova csak beulsz az autoba es mesz, raadasul nem azert vetted hogy egy ev mulva eladd.
2019. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen rád is azok a szabályok érvényesek, mint másokra. Amíg nem jár le a műszakid, korlátozások nélkül parkolhatsz közterületen, ha ezt valamilyen szabály nem tiltja. Viszont ha ilyen kedvesek a lakótársak, megeshet, hogy összakarcolódik az autód, leereszt a gumija, vagy valami más baja lesz. A helyedben kicsit messzebb parkolnék, ahol nem ismernek.
2019. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

sok lakó kiemelte hogy kevés a parkolóhely, és sokszor máshol kell megállniuk

Isten barmai. Ha te eladod akkor sem marad parkolo mindenkinek. Akkor majd belekotnek a kovetkezo keveset kocsikazo emberbe?

Ugyanugy jogod van egy parkolohelyhoz mint a tobbi lakonak.

Kinek nem tetszik xarjon sundisznot.

2019. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez a munkaügyis kamukérdező Balászka. Úgy tűnik, hogy az alkoholista főnökkel és az alapítványi iskolával már kifogyott az ötletekből.


Régebben volt egy ilyen lakógyűléses időszaka is, az akkori egyik kérdésére most majd fél év után reagált és hirtelen megjelent itt ez is.


Itt a régebbi kérdés, kisérteties az írásmód hasonlósága:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


Szánalmas ez a csávó.

2019. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös. Nem nyert. Szerintem amúgy ezt a valamilyen balázskát te többet kergeted mint amennyit feljár a gyerek.
2019. febr. 9. 16:57
 7/8 anonim válasza:

Ha arról lenne szó, hogy szeretnének virágágyást, játszóteret, homokozót a kertben az autó helyén, akkor belemennék, hogy inkább egy utcával arrébb parkoljak.

De hogy azért vigyem el az autót, hogy helyette ők parkoljanak ott. Na ne már.

2019. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehogy eladd ezért! Ha pl.egyedül laksz és egy család meg a tiédnél kisebb lakásban él, akkor azt is elcseréltetnék, mert minek neked akkora lakás???
2019. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!